11 Mart 2021,AHMET MADENCİ: TÜRKİYE VE İNSANIMIZ EN İYİSİNİ HAKEDİYOR, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

AHMET MADENCİ: TÜRKİYE VE İNSANIMIZ EN İYİSİNİ HAKEDİYOR

Ah&Met Asansör Kurucularından Ahmet Madenci ile sektör üzerine sohbet ettik.  

Asansör sektöründe 30 yıllık bir geçmişlerinin olduğunu söyleyen Ahmet Madenci,  uzun yılların getirdiği tecrübe ve dürüst çalışma anlayışının desteği ve sürekli artan müşteri portföyü ile sektörde güven sağlamayı başardıklarını kaydetti. Müşteri memnuniyeti ve güvenilirlik ilkesi çatısı altında, her müşterisi ile şeffaf bir anlayış içerisinde çalışmayı benimsediklerinin altını çizen Madenci şöyle konuştu; 

“Bugün Ah&Met Asansör sektörde bir yer edinmiş ise bunun arkasında sektörde geçirilmiş 30 yıllık bir yaşam ve bu süre boyunca hiç değişmeyen bir duruş var. Bizler asansörün montajından, pazarlamasına üretiminden ihracatına her kademesini tecrübe edinmiş, bu sayede de müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde organize olmuş, taleplere hakim bir ekibiz.

Faaliyete başladığımız ilk günden bu yana firma olarak temel ilkelerimizi; dürüstlük, güvenilirlik, samimiyet, istenilen kalitede ürün ve hizmet ile zamanında teslim olarak kurguladık. Bizler, bir şeylerin iddiasından ziyade, yaptığımız icraatlarla yol almaya çalışan, az önce saydığım ilkelere riayet edildiği takdirde, hitap ettiği kitle tarafından layık olduğu yerlere getirileceğine inanan bir anlayışa sahibiz. Zaman haklı olduğumuzu da ortaya koydu.  

Gerek toplum, gerekse sektör olarak insanımızın iyiye ve iyilere değer verdiğini, sahip çıktığını biliyor ve buna yaşayarak da şahit oluyoruz. 

İyi bir firma olmaya ve iyi hizmetler vermeye gayret ediyoruz. Yola çıkıştaki hedefimiz; bulunduğumuz anın ve imkanların dahilinde en iyi hizmeti sunmak, olabilecek en güzel ürünleri ortaya çıkarıp hitap ettiğimiz müşterilerimizi bulundukları illerde ve bölgelerde; ürün kalitesi, hizmet hızı ve fiyat avantajı yönünden destekleyerek beraberce yükselmekti. Bunu da bu zamana kadar gerçekleştirdiğimize inanıyoruz. Paket asansör satışı ile başladığımız yolculuğumuza, eksikliğini hissettiğimiz ve bünyemizde üretebileceğimiz ürünlerin imalatı ile devam ettik. İlk olarak kumanda panosu sonrasında da asansör çarpma kapısı ile devam ettiğimiz imalat yolculuğumuza kabin, kabin süspansiyonu ve otomatik kapıyı da ekledik. Bu ürünlerde geldiğimiz nokta gerçekten sevindiricidir. Bulunduğumuz bölgede ‘öncü firma’ olma misyonumuzun üzerimize yüklediği sorumluluğun bilinciyle daha iyisini, daha kalitesini, daha fazlasını üretmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

- Ülkemiz ve insanımız en iyiyi hak ediyor
Daha önce de belirttiğim üzere gerek toplum, gerekse sektör olarak insanımızın iyiye ve iyilere değer verdiğini, sahip çıktığını biliyoruz.  Ah&Met Asansör olarak bizler de inanıyoruz ki; ülkemiz ve insanımız her konuda olduğu gibi asansörde de tasarım, üretim, montaj ve kullanım aşamalarında hep en iyiyi, en kaliteliyi hak ediyor.

Bu inanç çerçevesinde Ah&Met Asansör, tüm çalışanları ile birlikte ülkemize ve insanımıza en iyiyi kazandırmak adına uyum ve inanç içinde çalışıyor. Başarımızın sırrının da tüm ekibimizin aynı düşünce ve inançla görevini yapan arkadaşlardan oluşmasına bağlıyorum.

Mesleğimizle ilgili tüm paydaşları bir aile olarak görüyoruz. Biz; üreticiden, montajcıdan, bakım firmasından ve son kullanıcıdan oluşan büyük bir aileyiz. Bu büyük ailenin bir parçası olduğumuz için de mesleğimizi yaparken aldığımız kararlarda sadece maddi değil, manevi kurallara da riayet ediyoruz.

Biliyoruz ki; bizim ürettiğimiz asansörler ya da oluşturduğumuz sistemler aile fertlerimiz tarafından kullanılıyor. Ve bu bilinçle de yaptığımız işlerde kaliteden ödün vermiyoruz.

Nasıl bir ailede iş paylaşımı varsa bizim büyük ailemizde de hepimize düşen sorumluluklar var. Üretici ve ürün sağlayıcı olarak bizlerin sorumluluğu en iyi tasarımı, kaliteli malzemeyi sağlamak. Ailemizin montör üyeleri en iyi işçilikle asansörü monte etmekten, ailemizin kullanıcı üyeleri ise tercihlerini yerli üründen yana kullanmaktan sorumlu. Ailemizin tüm fertleri sorumluluğunu yerine getirirse çok daha güzel günleri bizleri beklediğinden şüphem yok.

-Toplama bilgisayar dönemi bitti, toplama asansör dönemi de bitmeli
Hatırlarsınız bir dönem hayatımızda ‘toplama bilgisayar’ diye bir tabir vardı. Farklı firmaların ürettiği parçalar bir araya getirilerek bilgisayar oluşturulurdu. Şu an kullandığımız bilgisayarlar kadar da verimli ve kullanışlı değildi. Günümüzde bu tarz bilgisayarlar yerine tek bir markanın çatısı altında tasarlanan ve imal edilen bilgisayarlar kullanılıyor. Bu sayede de bilgisayarları oluşturan parçalar birbirine daha uyumlu çalışıyor.

Asansör sektöründe de ‘toplama asansör’ dönemini geride bırakıp komple asansör sistemlerine dönmemiz gerekiyor. Ah&Met Asansör olarak montör firmalarımızı ‘komple asansör sistemleri’ ile çalışmaya teşvik ediyoruz. Aynı bilgisayarlarda olduğu gibi farklı Ar-Ge çalışmalarının, farklı tasarımların ürünü olan komponentlerden oluşan ‘toplama asansörler’ yerine, kuyu ölçülerine göre tasarımı yapılmış, birbirine daha uyumlu parçalardan oluşan ‘komple asansör sistemleri’ kalite ve kullanım açısından daha olumlu sonuçlar veriyor. Hem kuyu ölçülerine göre dizayn edilen bu sistemler, montör firmalarımızın da işini kolaylaştırıyor.

Çok inandığım bir söz var ‘Niyet hayır, akıbet hayır’.  Bizim niyetimiz; kalite ve paylaşım çerçevesinde işimizi en iyi şekilde yapmak. İş ortağımız olarak gördüğümüz montör firmalarımızın işini kolaylaştırmak. Bu sayede de hep birlikte hayırlı bir akıbete ulaşmak.”