11 Ocak 2023,Fermator PRIME: Katlanır kabin kapısı  için yeni geliştirilmiş seçenekler, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

Fermator PRIME: Katlanır kabin kapısı için yeni geliştirilmiş seçenekler

Fermator Group, 2022 yılında otomatik kayar kapıların mekanik ve elektronik iyileştirmelerini birleştiren ve böylece çok daha uyumlu açma kapama hareketleri sağlayan yeni bir kapı modeli olan "PRIME" katlanır kapıyı piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni bir model olan "PRIME" mekanizma ve panellerin montajında sağladığı iyileştirmelerin yanı sıra, mekanik açıdan da son ayarlarda da kolaylık içeriyor. 

Son zamanlarda, seçenekler kataloğunu genişletmek ve herhangi bir kurulum projesi için en iyi çözümleri sunmak amacıyla, Fermator'un Araştırma ve Geliştirme ekibi, ev tipi asansörler ve/veya yükseltme platformları veya düşük hızlı asansörler için EN81-1/2 ve Makine Direktifi standartlarına uygun olan PRIME Ev Asansörü (PHL) için katlanır kabin kapısının aşağıdaki özelliklere sahip ikinci bir versiyonunu üretti.

Her iki varyantta da öne çıkan ana özellikler arasında, her birinin uyduğu standarda göre aşağıdaki özellikler öne çıkıyor:

"PRIME", hem mevcut tesisatlarda modernizasyon ve yenileme için hem de 1,0 m/s'ye kadar olan asansörlerde azami 180 devir/saat pik ile 350.000 yıllık döngüyü aşmayan konut asansörlerinde yeni kurulum için öneriliyor.

 

"PRIME", hem mevcut tesisatlarda modernizasyon ve yenileme için hem de 1,0 m/s'ye kadar olan asansörlerde azami 180 devir/saat pik ile 350.000 yıllık döngüyü aşmayan konut asansörlerinde yeni kurulum için öneriliyor.
Küçültülmüş boyutları sayesinde bu ekipman, küçük şaftlardaki kurulumlar için de ideal. Öte yandan, yeni geri çekilebilir kamın dahil edilmesi, ister ön ister yanal olsun, kamın herhangi bir menteşeli iniş kilidi yüksekliğine uyarlanabileceği anlamına geliyor.
PRIME PHL varyantı, kabin kilitlemenin zorunlu olmadığı ve bu nedenle acil bir durumda kapıları açmak için ek bir devreye akü bağlamanın gerekli olmadığı projeler için tasarlandı.
Her iki model için aşağıdakiler dahil edilmiştir:
• PRIME devre seçeneği aracılığıyla kapı hareketi kontrolü: VF7+ CAN (CAN protokolü aracılığıyla kontrol ve kabin kapısı arasındaki iletişimin dijital yönetimi), VF7+ Röle (giriş ve çıkış sinyallerinin analog yönetimi). PHL varyantı, 230V ve 24/48V güç kaynağı.
• Operatörün konumundan bağımsız olarak optimize edilmiş panel montaj yöntemi.

• Menteşeli kol sistemi, operatör mahfazasının içinde yer alır - bu operatörün sabit ve hareketli elemanlarından biri, ünitenin dışına taşar.

• Küçültülmüş boyutlara sahip çok işlevli geri çekilebilir kam.

Fermator, PM10 sabit mıknatıslı motorizasyon ve yeni VF kontrol sistemleri ile son yirmi yılda edindiği tüm deneyimden yararlanarak vektör kontrolü sayesinde PRIME kapısına yumuşak ve hassas hareketler sağladı.
Bu hat, 2023 Ocak ayının başından itibaren satışa sunulacak ve ECC ve ECC+ katlanır modellerin yerini alacak ve bu tarihten itibaren hemen geçerli olacak.