08 Kasım 2021,KIRIKER METAL , Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

KIRIKER METAL

Yusuf KIRIKER
Kırıker Metal Fabrika Müdür

Kırıker Metal olarak 1974 yılında başladığımız serüvenimize kurumsallaşma adımlarını sağlam bir şekilde atarak bugün 12000 metrekare kapalı alana sahip, 60'a yakın ülkede ürünleri kullanılan bir firma olarak devam ediyoruz.  Sürekli ve sağlam adımlarla gelişen Kırıker Metal, 2018 yılında da “LIFTOR” markası ile tam otomatik asansör kapısı imalatına başladı. Firmamız hali hazırda 160 personel ile aylık 6000 ile 7000 adet arası kapı üreterek sektöre hizmet veriyor. 

Firmamız kat ve kabin kapısı üretiminde sektörde iyi bir noktada. Bunun sebebi de kaliteli ve güvenilir kapılar üretmemiz. Üretimlerimizdeki bazı güvenlik sistemleri tedarikçilere bazıları ise firmamıza ait. Firmamıza ait olan kat ve kabin kapısı üzerindeki kilitleme tertibatları Türk Standartlarına uygun olarak üretiliyor. Kilitleme tertibatımız ve kapı kanat dayanımımız test edilerek kapılarımızın güvenli olduğu kanıtlandı. Bu testler sonucunda kapılarımız CE işareti ile üretiliyor. 

Kırıker Metal Asansör olarak temel olarak 3 çeşit ürün üretiyoruz. Bunlar 'Yarı Otomatik Kapı', 'Otomatik Kapı' ve 'Kramer' katlanır kapılardır. Yarı otomatik kapılarda E 120 – EW 30, otomatik kapılarda ise E 120 – E 60 ve EW 120'dir. Otomatik kapılarda EI sertifikası ile sürecimiz devam ediyor. Bununla beraber bazı ülke ve bölgelerin istediği belgelere de sahibiz ve bazılarının ise süreçleri devam ediyor.

Kırıker Metal olara bizler, tüm üretimlerimizi her zaman Türk Standartlar Enstitüsü (TSE) standartlarına, yönetmeliklerine ve kalite yönetim sistemlerine uygun olarak yapıyoruz.

Bu kapsamda imalatını yaptığımız asansör kat kapılarının tasarım ve üretim aşamalarını belirlerken TS EN 81-58 standardı bizim en önemli dayanağımız olmuştur. Bu standart, durak tarafında yangına maruz kalabilecek asansör kat kapılarının yangına karşı dayanaklılığının tayini için bir metodu kapsar. İşlem, binalarda asansörlere erişim amacıyla kullanılan ve yangının asansör boşluğu yoluyla yayılmasını engellemek üzere tasarlanan tüm kat kapılarına uygulanır.

Mevcut üretimizdeki yolcu asansörü kat kapılarının tamamının TS EN 81-58 standardı uygunluk sertifikası mevcuttur. Uygunluk sertifikalarımızın deney süreçleri TSE laboratuvarları ve özel laboratuvarlarda yapılmıştır. Bu kapsamda deney ve raporlama işlemlerimiz kayıt altındadır. Müşterilerimiz tarafından istenildiği takdirde deneyleme raporlarımızda kendileriyle paylaşılmaktadır.