08 Temmuz 2021,RUSYA ASANSÖR HAFTASI (REW) 2021, 1-3 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA MOSKOVA'DA GERÇEKLEŞTİ, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

RUSYA ASANSÖR HAFTASI (REW) 2021, 1-3 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA MOSKOVA'DA GERÇEKLEŞTİ

Moskova VDNH Ticaret ve Gösteri Merkezi'nde 1-3 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Rusya Asansör Haftası (REW 2021), katılımın geçen yıllara göre az olmasına rağmen yüz yüze buluşma imkanı sağlaması açısından önemli bir etkinlik oldu.

Rusya Asansör Haftası (REW) önceki yıllarda  fuara ev sahipliği yapan 75 numaralı salonun devlet kullanımına tahsis edilmesi nedeniyle, 55 ve 57 numaralı salonlarda  düzenlendi. 

Rusya’da ve Avrasya Ekonomik Birliği (AEB) ülkelerindeki asansör sektörünün kilit etkinliği olan Rusya Asansör Haftası, Uluslararası Asansör ve Asansör Ekipmanı Fuarı JSCVDNH ve Ulusal Asansör Sendikası tarafından düzenlendi.

Türkiye'den Özbeşler Asansör, Prolift Asansör ve Genemek'in de aralarında bulunduğu katılımcı firmalar etkinlikte yeni ürünlerini sergiledi. Rusya'daki asansör endüstrisinin en önemli iş etkinliği olan REW, Kovid -19 pandemisinin gölgesnde geçmesine rağmen katılımcılarına ve ziyaretçilerine yüzyüze görüşme fırsatı sundu. 

- Asansör mühendisleri yarıştı
Rusya'da 2021 yılının "Bilim ve Teknoloji Yılı" olarak ilan edilmesi ile asansör endüstrisindeki en son trendleri göstermeyi, yeni teknolojileri, ürünleri ve hizmetleri tanıtmayı amaçlayan Rusya Asansör Haftası 2021 de, Ulusal Asansör Birliği (NEU) organizasyonuyla asansör mühendisleri yarışması düzenledi. 

Güvenlik, kalite ve teknoloji konuları üzerine yapılan yarışmaya 10 aday katıldı. 

Yarışmacılar; yeni binalar için en iyi asansör; eski binalara yapılacak revizyon programları için en iyi asansör değişimi ve asansör endüstrisi için modern çözümler ile  asansör ekipmanları konularında yarıştı.
 
Yarışmaya katılım sayısı ise pandemi nedeniyle sınırlı tutuldu.