06 Kasım 2022,Vemas & Maxwell'den

Vemas & Maxwell'den "Maxwell Master" teknik eğitimi ve ürün tanıtımı semineri

Vemas Asansör Otomasyon ve çözüm ortağı Maxwell Elektronik, 21 Eylül Çarşamba günü Çorum'da Armina Otel'de, 18 Ekim Salı günü Samsun'da Damla Panorama Otel'de düzenlediği teknik eğitim ve ürün tanıtımı semineri ile Maxwell Master Tümleşik Kontrol Sistemi'nin lansmanını yaptı.

Vemas Asansör Otomasyon Genel Müdürü Atilla Verim ve Maxwell Ar-Ge Müdürü Elektrik Elektronik Mühendisi Rukiye Gökdemir'in sunumuyla gerçekleştirilen seminerde Maxwwell Master Tümleşik Kontrol Sistemi'nin teknik özellikleri anlatılırken, katılımcılara avantajlı fiyatlarla ürün tedariki imkanı da verildi.

Maxwell Ar-Ge Müdürü Rukiye Gökdemir'den firma ve ürünleri hakkında bilgi aldık.

Merhaba Rukiye Hanım, kısaca kendinizden bahseder misiniz? Asansör sektörüyle ne zaman tanıştınız?
Merhaba. 2020 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden mezun oldum. 2021 yılında Vemas Asansör ile asansör sektörü ile tanışmış oldum. Bu süre zarfında asansör sektörüne direkt olarak imalat aşamasıyla başladım.

Maxwell Elektronik'in ve Maxwell Master Tümleşik Kontrol Sistemi'nin hikâyesi hakkında bilgi verir misiniz? 
Vemas Asansör'de çalışmaya başladığım günlerde önceden tasarlanmış ama bir türlü hayata geçirilmemiş projeleri gördüm. Piyasadaki birçok marka ürünü Vemas çatısı altında inceleme ve kullanma fırsatı buldum. Üretimde olmam vesilesi ile birçok teknik servis ekibiyle mesai harcadım. Kullanıcıların taleplerini, algısını piyasadaki ürünlerin artılarını ve eksilerini, avantaj ve dezavantajlarını bir üründe toplayıp Vemas’da yarım kalan hayata geçirilmemiş olan projeyi tamamlamaya karar verdim. Gerekli çalışma arkadaşlarını da bir araya getirdikten sonra geriye bir tek finansör kalmıştı. Projeye Sayın Atilla Verim’i de ikna edip Maxwell Elektronik'i kurmaya karar verdik. 2021 yılı sonunda Samsun Organize Sanayi Sitesi'nde bulunan tesisimizde Maxwell Master Tümleşik Kontrol Sistemini üreterek saha testlerine başladık. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra sahadan da aldığımız olumlu sonuç gücüyle 2022 yılı Nisan ayında ürünümüzü seri imalata alıp satışlarımıza başladık 

Tesisinizin üretim kapasitesi nedir? Tesisiniz hakkında detay paylaşabilir misiniz?
Samsun Merkezi Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikamız toplamda 2 bin 400 metrekare kapalı alandan oluşmaktadır. Firma olarak aylık 2 bin takım üretim kapasitesine sahibiz. Geçtiğimiz yıllarda almış olduğumuz fabrika arazisinin temelini de 2023 yılının son çeyreğinde atmayı planlıyoruz.

Tümleşik kontrol sistemi, 5.5kw,7.5kw,11kw,15kw ve 22kw invertör, 81/1+A3, 81/20 kumanda kartı, çift yönlü(mobil) haberleşme sistemi,  seri haberleşmeli buton mevcuttur. 

Yukarıda da bahsettiğim gibi Atilla Verim’in 36 yıllık sektör geçmişi ve Vemasın 28 yıllık sektör geçmişi Maxwell’in gelişiminde ve piyasa entegrasyonunda bizlere çok önemli bir rehber oldu.

Yeni ürününüz "MASTER" hakkında bilgi verir misiniz?
Sektörün yeni yüzü olan "MASTER" montajcı ve kullanıcılarına sayısız kolaylıklar sağlıyor. Ürünümüz; akıllı direkt duruş, kullanıcı dostu arayüzü, hızlı müdahale ve takip için uzaktan erişim,  her türlü yapıya göre şekillendirilebilme özelliği gibi birçok yenilikçi özelliklere sahip. 

"MASTER" sektörümüzde yaşanan en büyük problemlerden biri olan teknik eleman açığına yardımcı olabilecek kolay montaj, azaltılmış kablo sayısı, ustalık hatalarına izin vermeyen yapısı ve ekonomik çözüm sağlamasıyla tam bir kullanıcı dostu olmasıyla tercih sebebi olacaktır.

Üretim hedefiniz nedir? 
Şuan ki üretim ve piyasa şartlarına göre aylık 1000 adeti hedef almış hatta bu hedefe de hızla yaklaşmış durumdayız. İlerleyen dönemlerde oluşan talebe göre 2000 adet üretebilecek alt yapımız şimdiden hazır.

Yurt dışı satış beklentileriniz nedir?
Başta komşu ülkeler Gürcistan, Azerbaycan, Irak, olmak üzere Afrika ve Arap ülkelerine yaptığımız ihracatımızı yeni ürünümüz "Maxwell MASTER" ile arttırmayı hedefliyoruz. Uzaktan bağlantı sayesinde teknik desteğimiz ile ihracattaki şansımızı arttıracağımıza inanıyoruz.

Derginiz vesilesi ile bize inanan ürünümüzü kullanan öneri ve fikirlerini bizlerle paylaşan tüm "Maxwell" dostlarına teşekkür ederim.