05 Temmuz 2022,“Yeni Dünya Yeni Fırsatlar” sloganıyla kapılarını açacak olan Asansör İstanbul 2023’ün hazırlıkları devam ediyor, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

“Yeni Dünya Yeni Fırsatlar” sloganıyla kapılarını açacak olan Asansör İstanbul 2023’ün hazırlıkları devam ediyor

Dünyanın en canlı ticaret fuarlarından biri olan Uluslararası Asansör İstanbul, tüm hızıyla 2023 buluşmasına hazırlanıyor. Tarsus Türkiye tarafından, Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD) desteğiyle 18.’si düzenlenecek olan Asansör İstanbul'un hedefi en az 400 katılımcı firma ile yurt içi ve yurt dışından 30 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapmak. Daha akıllı, daha güvenli ve daha hızlı asansör teknolojilerini bir arada sergileneceği fuar, 9-12 Mart 2023 tarihlerinde yine Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İlk kez 1992 yılında kapılarını açan Asansör İstanbul’un, sürdürdüğü istikrarlı büyüme ile bugün uluslararası asansör endüstrisinin dünya genelindeki en canlı ticaret buluşması haline geldiğini ifade eden Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Asansör İstanbul, düzenlendiği her yıl yarattığı sinerjiyle sektörünün küresel ticaretine milyonlarca dolar katkı sağlıyor. Geçtiğimiz Mart ayında 17.’sini organize ettiğimiz ve sektörünün dünya ölçeğinde 3 yıl aradan sonraki ilk yüz yüze buluşması olan fuar, yurt dışı satın almacı ziyaretçi oranını 2019’a göre yüzde 16 arttırdı. Türkiye ile birlikte 111 ülkeden 22.348 profesyonelin geldiği Asansör İstanbul, 2023 yılındaki fuarda da yeni başarı hikayeleri yazmaya hazır” dedi.  

Asansör ve yürüyen merdiven sektörünün tüm paydaşlarını çatısı altında buluşturacak olan Asansör İstanbul 2023’te başta asansör montaj, taahhüt ve bakım firmaları ile asansör aksam üreticileri olmak üzere müteahhitlik ve inşaat firmaları, asansör aksam tedarikçileri, proje, mimarlık, mühendislik ve danışmanlık firmaları, apartman yöneticileri, bina sahipleri, asansör kullanıcıları, belgelendirme kuruluşları, kamu kuruluşları ile akademisyenler, Türkiye’nin lider asansör firmaları ile sektörün dünya markalarıyla bir araya gelecek. 

Konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden engelli asansörlerine kadar tüm yeni makine, ekipman ve teknolojilerin sergileneceği Asansör İstanbul 2023 hakkında detaylı bilgi için www.asansoristanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.