01 Mart 2021,YORMAZ ASANSÖR, MEVCUT İHRACAT PAYINI ARTTIRMAYI HEDEFLİYOR, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

YORMAZ ASANSÖR, MEVCUT İHRACAT PAYINI ARTTIRMAYI HEDEFLİYOR

1996 yılında Cenk Yormaz Elektro Lift adıyla sektörel faaliyetlerine başlayan ve 2003 yılında kurumsal altyapısını tamamlayarak Yormaz Asansör adını alan firma, 2019 yılından bu yana Rize Organize Sanayi Bölgesi’nde 2.500 metrekaresi kapalı 6.500 metrekare alan üzerine kurulu üretim tesislerinde asansör sistemleri üretimi yapıyor.

Yormaz Asansör Genel Müdürü Cenk Yormaz, “1996 yılında Cenk Yormaz Elektro Lift olarak başladığımız asansör yolculuğumuza, 2001 yılında ‘KONE’ bölge yükleniciliği, 2003 yılında şirketleşen firmamızın kurumsal kimliğini tamamlamasıyla Yormaz Asansör olarak isim değişikliği,  2005 yılında Antalya’ya şube açılması, 2014 yılında Ankara montaj müdürlüğümüzün kurulması, 2016 yılında 3BM Asansör Market’imizin faaliyete başlaması ve 2019 yılında da Rize Organize Sanayi Bölgesi’nde 1.5 milyon dolarlık yatırımla 6.500 metrekare alan üzerinde 2500 metrekaresi kapalı fabrika inşaatımızın tamamlanmasıyla asansör sistemleri üretimi ile devam ettik.”  dedi.

Asansör sektörüne yönelik olarak; kabin, kapı, bağlantı elemanları, plastik kasnak imalatı, paket asansör çözümleri, makina, ray ve diğer birçok komponent üretimi ve satışı ile hizmet verdiklerini söyleyen Yormaz şöyle konuştu: “Ürünlerinizin tercih edilmesini sağlayan rekabetçi avantajlarımız olarak kalite, sürdürülebilir ticaret, uygun fiyat ve projelerde çözüm ortağı olmamızı sayabilirim.

CNC Lazer, abkant büküm, abkant pres, giyotin makaslar, CNC punta, ESB boya hattı, kasnak üretim hattı ve kaynak atölyesi gibi makina ve hatlardan oluşan son teknoloji makina parkurumuzla üretime görev alan 30, bakım, arıza ve  modernizasyon çalışmalarımızda görev alan 20, montaj projelerimizde görev alan 60 ve idari işlerde görev alan 10 kişi toplamda 120 kişilik bir ekiple faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

İhracatta ciro hedefimizi 2021 yılı için 500.000 dolar, toplam üretimimizdeki payını yüzde 20 olarak belirledik. Bu hedefleri de rahat bir şekilde yakalayacağımıza inanıyorum. 

25 yıldır asansör sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Üretimimizin büyük kısmı Türkiye pazarına sunulurken, özel üretim yaptığımız kasnak ve asansör ekipmanlarımız Polonya, Rusya, Gürcistan, İtalya ve birçok Avrupa ülkesine ihrac ediliyor. 

Yatırımlarımız da devam ediyor. Mevcut üretim tesisimize ek olarak 2021 yılı Haziran ayında başlayıp 2022 Mayıs ayında bitirmeyi planladığımız 2000 metrekarelik bir kapalı alanla kasnak üretimimizi ve depolama alanlarını bu tesise taşıyacağız. Yaklaşık 3.000.000 TL’lik bir yatırımla gerçekleştireceğimiz  bu projemizden sonra ihracat ciro ve ihracatımızın üretimdeki payı ile ilgili hedeflerimiz çok daha büyük olacak.

Yapacağımız yatırımlar ve çalışmalar ile ayrıca, Karadeniz Bölgesi’nin en hızlı büyüyen ve en yaygın hizmet veren firması olmayı ve Türkiye genelinde aranan tercih edilen bir marka olmayı da hedefliyoruz.”