05 Eylül 2022,

"2022, ihracat faaliyetlerimize hız verdiğimiz bir yıl oldu"

İsmail BALABAN - Balaban Kasnak Genel Koordinatörü

2010 yılında asansör sektöründe aktif bir şekilde hizmet vermeye başlayan Balaban Kasnak Genel Koordinatörü İsmail Balaban, "Balaban Kasnak 2010 yılından bu yana kendini yenileyen ve kalite odaklı bir şekilde yoluna emin adımlarla devam eden bir firma olmak için çizgisini bozmadan yoluna devam etmektedir. Firmamız sektörde uzun yıllar hizmet vermenin tecrübesiyle birlikte kaliteli ürün üreterek müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmuştur." dedi.

Balaban Kasnak olarak sektördeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren İsmail Balaban, firmalarını bu gelişmeler göre dizayn ettiklerini aktardı. İsmail Balaban, "2010 yılında sektörde dişlili asansörlerin yoğun olduğu dönemde makine motor tamiratı ve tahrik kasnağı imalatı ile sektöre hizmet vermeye başladık. Bugün geldiğimiz noktada asansörlerdeki palanga sisteminin yaygın kullanılması sebebiyle kasnak ihtiyacı artmıştır. Aynı zamanda kalite odaklı ürün hizmeti de günümüzde rağbet görmektedir. Balaban Kasnak olarak kendimiz geliştirmek ve sektörün taleplerine daha doğru cevap verebilmek adına sektörde plastik (Captormal) olarak bilinen palanga kasnaklarını hizmet kalemlerimiz arasına aldık." diye konuştu.

Balaban Kasnak'ın sektördeki konumunun zamanla oluşan güven ve 10 yılı aşan tecrübe ile önemli bir yere geldiğini de ifade eden Balaban Kasnak Genel Koordinatörü İsmail Balaban, "Sektörde iyi bir konuma yükselmemizin sebeplerinden biri ilke olarak benimsediğimiz ve tüm çalışmalarımızda ön planda tuttuğumuz müşteri memnuniyeti sağlama gayretidir. Müşterilerimizin de bizlere kattığı değeri anlamakta ve bu bilinçle hizmet vermeye devam etmekteyiz.
 
Sektördeki konumumuzu ve pazardaki gücümüzü arttırarak korumak adına kendi öz sermayemiz ile artan talebi karşılayarak uzun yılar sektöre hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu amaçla da sürekli olarak yeni teknolojik yatırımlar yaparak hem kalitemizi hem de üretim kapasitemizi arttırıyoruz. Kurduğumuz Plastik (Captormal) Kasnak döküm tesisimiz buna güzel bir örnektir." dedi.

- 2022, ihracat faaliyetlerimize hız verdiğimiz bir yıl oldu
2022 yılının ihracat çalışmalarına hız verdikleri bir yıl olduğunu kaydeden İsmail Balaban, yurt içi ve özellikle de yurt dışı pazar paylarını arttırmak amacıyla uluslararası fuar katılımları ve firma ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirtti. 2022 yılında yoğun bir şekilde başladıkları ihracat çalışmalarından son derece memnun olduklarını da sözlerine ekleyen İsmail Balaban, hedeflerinin toplam üretimdeki ihracat paylarının önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yüzde 50'lere getirmek olduğunu kaydetti.