07 Şubat 2021,AE-MAESTRO'YA 2019 GOOD DESIGN® ÖDÜLÜ, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

AE-MAESTRO'YA 2019 GOOD DESIGN® ÖDÜLÜ

Aybey Elektronik kalitesi ile elektrikli asansörler için tasarlanan AE-MAESTRO'ya 2019 GOOD DESIGN® Ödülü verildi.

Aybey Elektronik tarafından elektrikli asansörler için üretilen ve kontaktörsüz çalışması sayesinde, Türkiye’de bir ilke imza atan AE-MAESTRO 2019 GOOD DESIGN® Ödülü’ne layık görüldü. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen GOOD DESIGN, 1950’de Chicago’da kurulan ve tasarımda mükemmelliği dünya çapında ölçen en eski ve en tanınmış programlardan birisi. 2019 yılının Aralık ayında gerçekleştirilen yarışmada AE-MAESTRO, “Yapı Malzemeleri” alanında ödül almaya hak kazandı.

Asansör kumanda kartı ve motor sürücünün bir arada bulunduğu kompakt tümleşik kumanda sistemi AE-MAESTRO, elektrikli asansörler için tasarlandı. Kontaktörsüz çalışması sayesinde cihaz, Türkiye’de bir ilke imza attı. Bu özelliğiyle asansör kumanda panosuna sessiz çalışma ve uzun kullanım ömrü sağlayan AE-MAESTRO, ayrıca çift mikroişlemcili mimarisi sayesinde yüksek performansta motor sürme kabiliyetine de sahip.

AE-MAESTRO kapalı çevrim, redüktörlü ve dişlisiz her tür motor ve enkoder ile kullanılabileceği gibi modernizasyon işlemleri için açık çevrim uygulamaları da destekliyor. Avrupa Asansör Standartlarına uygun olarak üretilen AE-MAESTRO, EN 81-20/50 ve EN81-1’e uygun projelerde de kullanıma uygun.