07 Mart 2022,Argeset Elektronik, fuarda 3 farklı yeni ürün grubunu tanıtacak, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

Argeset Elektronik, fuarda 3 farklı yeni ürün grubunu tanıtacak

"Argeset Elektronik ailesi olarak uzunca bir aradan sonra Asansör İstanbul Fuarı vesilesi ile tekrar sektör olarak bir araya gelecek olmanın heyecanını yaşıyoruz." diyen Argeset Elektronik Genel Müdürü Ünay Çınar, fuar dönemleri her ne kadar yoğun çalışma ve telaş ile geçse de her daim kendilerine, işletmelerine ve sektörüne olağanüstü katkılar sağladığını kaydetti. Çınar, " İki yıllık pandemi dönemi geride kaldı, bu dönem kapanmalar, kısıtlamalar ve sektörel daralmalarla geçmiş olsa da bizlere işletmelerimizi yeniden yapılandırma ve organize etme fırsatı verdi. Yoğun üretim ve satış programının arasına sıkıştıramadığımız pek çok hayati kontrol faaliyetini bu arada yapma fırsatı bulduk." dedi.
 
Baş döndürücü bir hızla ilerleyen teknolojik gelişmelere sektörel olarak ayak uydurmak ve ürünlerini geliştirmek için büyük bir çaba içerisinde olduklarını da belirten Çınar, yirmi beş yılı aşan bir zaman süresince Türkiye asansör sektörünün nereden nereye geldiğini gözlemleme fırsatı bulduklarını söyledi. "Gelinen nokta gurur verici. Bu başarıya bizlerin de bir nebze katkısı olabildiyse kendimizi mutlu hissederiz." diyen Ünay Çınar şöyle konuştu: "İşin özeti bir önceki fuarda sergilemiş olduğumuz ürünlere ilaveten yeni çalışmalarımız, yeni ürünlerimiz bu fuarda yerini alacak ve sergilenecek. Her alanda olduğu gibi Asansör ürünlerinde de artık montajı ve demontajı kolay, kompakt, ergonomik ve ekonomik ürünler tercih edilmekte olduğu için yeni ürünlerimiz bu çizgi gözetilerek tasarlanmış ve üretilmiştir. Argeset Elektronik yalnızca asansör buton ve buton panelleri üreten bir firmadır. İşletmemiz tamamı ile bu üretim koluna odaklanmış olup bu konuda uzmanlaşmıştır. 
 
Amacımız müşterilerimize en iyiyi en uygun şartlarda sunmaktır. Ar-Ge çalışmalarımız durmaksızın devam ediyor. Müşterilerimizden gelen talep, öneri ve şikayetleri de dikkate alarak en iyi ürün ve hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Ürünlerimizde her ne kadar teknolojik ve ekonomik kriterlere dikkat etsek de daha önemli gördüğümüz özellik sağlamlık ve dayanıklılıktır. Ürünlerimiz umumi kullanıma açık olduğu için bu çok önemli bir noktadır. 
 
- Fuarda sergilenecek ürünlerimiz arasında 3 farklı yeni ürün grubumuz vardır.
 
'Seri haberleşmeli sistemlerde kullanılan kompakt kabin paneli grubu'
Yeni yönetmelik şartlarını sağlayan, sektörde kullanılan belli başlı seri haberleşmeli kumanda sistemlerine uyumlu, montaj ve bağlantı kolaylığı sunan bir ürün grubudur.
 
Büyük dot matris displey sistemi ile büyük beğeni toplayan bu ürünümüz tümleşik yapısı ile aynı zamanda çok ekonomik bir çözüm sunmaktadır. Plug&play yapısı ile pek çok özellik eklenebilen ve yeni teknolojilere uyum sağlayabilen bu ürün grubu temel ürünümüz olmaya en yakın olandır.
 
'Paralel bağlantılı sistemlerde kullanılan kompakt kabin paneli grubu'
Bu ürünümüz her ne kadar paralel sistemler için üretilmiş olsa da bağlantı sayısını minimize eden bir yapıya sahiptir. Yeni yönetmelik şartlarını sağlayan ürünümüz asgari bağlantı sayısı ile montaj kolaylığı sağlamaktadır. Kabin panel gruplarında sayısal olarak en çok kullanılan ürün olarak kendisini kanıtlamış olan ürünümüz, uzunca bir süre daha sizlere hizmet vermeye devam edecektir.
 
'Seri ve paralel kat panelleri grubu'
Burada farklı displey ve buton çeşitlerinden oluşan yeni bir ürün grubu ile müşterilerimizin hizmetindeyiz. Çok fazla teknik detaya girmeden anlatmak gerekirse, müşterilerimizin talepleri dikkate alınarak üretilen bu ürünlerin bazıları ekonomik avantaj, bazıları estetik veya büyük görsellik, bazıları da montaj ve bağlantı kolaylığı sağlamaktadır. 
 
- Fuara katılma amacımız firmamızı ve ürünlerimizi daha iyi bir şekilde anlatabilmek
Asansör İstanbul Fuarı'na katılma amacımız firmamızı ve ürünlerimizi daha iyi bir şekilde anlatabilmek, tanıtabilmek, müşterilerimizle bir araya gelip onların istek, öneri ve şikayetlerini birebir onlardan dinleyebilmektir. Tabii ki sektörel olarak bu büyük buluşmada bulunmak, kendimizi anlatmak, kendini anlatmak isteyenleri dinlemek, dostlarımızla ve müşterilerimizle bir araya gelmek, henüz tanışmamış olduğumuz asansör sektörü üretici ve kullanıcıları ile tanışmak, ürünlerimizi yurtiçine olduğu kadar yurtdışından fuar ziyaretine gelen misafirlerimize tanıtmak, onlara ve kendimize yeni iş ve ticaret fırsatları yaratmak başlıca hedeflerimizdir. Tabii beklentimizde biraz önce saydığımız hedeflerimizi en iyi bir şekilde gerçekleştirmiş olmaktır. 
 
- Pandemi gelecek yaşamlarımızı ve hayata bakışımızı kökten değiştirmiştir
Pandemi insanlık tarihinde daha önce yaşanmamış bir durumu ve kısıtlamaları yaşamamıza sebep olmuş, gelecek yaşamlarımızı ve hayata bakışımızı kökten değiştirmiştir. Pandemi sonrası fuarların önemi arttı mı veya azaldı mı karar vermekte zorlanıyorum. Bir taraftan bakarsanız hayat bir şekilde “uzaktan” yaşanılmaya başlandı. Uzaktan eğitim, uzaktan-sanal alışveriş, uzaktan-evde çalışma vs. ve bizler bu duruma alışmaya ve bunu konforlu bulmaya başladık. Ancak diğer yandan birebir görüşmenin, ürünlere dokunup canlı olarak tecrübe edebilmenin, hizmetleri ve ürünleri sunan-sağlayan insanlarla canlı olarak tanışabilmenin değeri tabi ki ölçülemez.
 
- 2023 yılı için bir veya takvim uygun olursa 2 fuara katılmayı düşünüyoruz
Henüz karar vermemiş olmakla birlikte 2022 yılı için değil ama 2023 yılı için bir veya takvim uygun olursa 2 fuara katılmayı düşünüyoruz. Ürünlerimiz yurt dışında kullanılıyor ve satılıyor ancak beklentimiz daha çok noktaya ve ülkeye ulaşabilmek. Yurt dışı fuarları hedefleri büyük olan firmalar için büyük fırsatlar sunmaktadır.  Yurt içinde potansiyel tüm müşterilere ulaşma imkanımız var, ancak bu durum yurtdışı için biraz daha zor olmakta. Fuarlar bu zor durumu kolay hale getirecektir diye umuyorum.
 
Son söz olarak Asansör İstanbul Fuarı'nın ülkemize, katılımcılara ve misafirlerimize hayırlı uğurlu olmasını, güzel fırsatlar yaratmasını, bol kazanç sağlamasını diliyorum."