07 Şubat 2021,BUTKON ASANSÖR, SON TEKNOLOJİ MAKİNA PARKURU İLE KAT VE KABİN PANELLERİ ÜRETİYOR, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

BUTKON ASANSÖR, SON TEKNOLOJİ MAKİNA PARKURU İLE KAT VE KABİN PANELLERİ ÜRETİYOR

Remzi Oruncak, "Müşterimiz olsun olmasın asansör sektöründe faaliyet gösteren herkesi fabrikamıza davet ediyoruz. Çünkü Butkon olarak en büyük gücümüz, üretim tesisimiz. Bunu insanların görmesini istiyoruz."

Rusya Fuarı’nda sohbet etme imkanı bulduğumuz Butkon Asansör Genel Müdürü Remiz Oruncak bizleri Konya’da bulunan Butkon Asansör üretim tesislerine davet etti. Butkon Asansör üretim tesislerinde tekrar bir araya geldiğimiz Remzi Oruncak’tan Butkon’u ve hedeflerini dinledik.

2007 yılında, asansör sektörüne kat ve kabin panelleri üretimi yapmak amacıyla kurulan Butkon Asansör, üretimini 10 yılı aşan tecrübesi ve son teknoloji makina parkuru ile gerçekleştiriyor.

3 bin metrekaresi kapalı toplam 4 bin metrekarelik bir alan üzerinde 4’ü mühendis toplam 90 çalışanı ile müşterilerine kaliteli ve düşük maliyetli ürünleri sunmak için çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Butkon Asansör Genel Müdürü Remzi Oruncak, “İşimizi, markamızı ve kendimizi sürekli geliştirmek için çaba harcıyoruz. Son teknoloji makina parkurumuz, işimizdeki bilgi ve titizliğimiz ile ürünlerimizde kullandığımız tüm parçaları kendimiz üretiyor, dışarıdan hammadde dışında hiç bir şekilde hazır parça almıyoruz. Böyle olunca da hem ürünlerimizin kalitesinde hem de kullanıcıların beklentilerinin karşılanmasında gerekli çalışmaları son derece hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.” dedi.

“Üretimlerimizi, en son teknoloji makina parkurumuz ile yüksek kalitede üretiyoruz”
Yüksek kapasitedeki makine parkuru ve altyapısı ile üretim tesislerinde üretilen ürünlerini asansör sektörünün kullanımına sunduklarını ifade eden Remzi Oruncak, “Son teknoloji makinaları ile üretimini gerçekleştiren Butkon, her zaman makina kabiliyetlerini geliştirmeyi ve yenilemeyi hedeflemiştir. Ekipmanlarımızı ve makina parkurumuzu müşterilerimizin istekleri, sektörün gereksinimleri doğrultusunda hızla geliştiriyor, kabiliyetlerimizi ve tecrübemizi yüksek teknoloji ile birleştiriyoruz.

Butkon, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak, müşterilerine en iyiyi sunma çabası içerisindedir. Bu amaçla yapılan yatırımlarla oluşturulan son teknoloji makina parkurumuz, elektronik kartlarını üretmek için dizgi makineleri, butonların plastik aksamlarını üretmek için plastik enjeksiyon makineleri, paslanmaz sac işlemek için abkant pres makas ve eksantirik hidrolik pres makineleri gibi hammaddenin hazır ürüne dönüştürülmesi için gerekli tüm imkanlara sahip.” diye konuştu.

“Uzman ekibimizle, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında marka bilinirliğimizi her geçen gün arttırıyoruz.”
Butkon’un, satış sonrası hizmet konusuna da büyük önem verdiğini ifade eden Remzi Oruncak, müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarını belirtti. Firma olarak satış sonrası hizmet seviyesinin yüksek olmasıyla müşteri memnuniyetinin de yüksek olacağı düsturu ile hareket ettiklerini ifade eden Oruncak, “Butkon olarak biliyoruz ki satış sonrası hizmet kaliteli üretim kadar önemli. Bu yüzden bu konuya da ciddi yatırımlar yapıyor ve müşterilerimiz ile sürekli iletişim halinde oluyoruz. Ankara ve İstanbul’da bulunan şubelerimizle de bu iletişimi çok daha kolay sağlıyoruz.” dedi.

“Misyonumuz dünya standartlarında
üretim yapmak”
Dünya standartlarında üretim yapmayı misyon edindiklerini söyleyen Oruncak, “Değerlerimiz, hedeflerimiz ve stratejimiz doğrultusunda müşterilerimizin gereksinimlerini fazlasıyla karşılamak, ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde değerlendirerek en kısa zamanda en uygun çözüm ve önerileri kendilerine sunmak için çalışıyoruz. Güvenilir, yenilikçi, kaliteli hizmet sunan Butkon, yaptığı AR-GE çalışmalarıyla sürekli gelişen teknolojileri yakından takip ederek sektöründe öncü olmak için adımlar atıyor.” ifadelerini kullandı.

“Üretimimizin yüzde 30’unu ihraç ediyoruz”
“Dünyanın çeşitli yerlerine üretimimizin yüzde 30’unu ihraç ediyoruz.” diyen Oruncak, ihracatlarını arttırmak adına plan ve çalışma programlarını hazırladıklarını belirtti.

Bazı ülkelerde daha fazla bazı ülkelerde daha az pazar payları olduğunu söyleyen Oruncak sözlerini şöyle sürdürdü; “İhracat çalışmalarımızda pazar payımızın az olduğu ülkelere yoğunlaştık. Biliyoruz ki ihracatta önemli olan ürünün kalitesi. Farklı dış pazarlarda ürün özelliklerinde farklı istekler oluyor. O yüzden hedef pazarlarımızda önce oranın şartlarına ürünümüzü adapte ediyor, sonra pazarlama faaliyetlerine hız veriyoruz. Bu biraz zaman alıyor ama ihracat yaptığımız yerlerde kalıcı olmamızı da sağlıyor.

İhracat faaliyetlerimizi ve marka bilinirliğimizi arttırmak adına hedef pazarlarımıza hitap eden bütün fuarlara katılıyoruz. Burada kendimizi anlatmaya çalışıyoruz. Türkiye’yi anlatmaya çalışıyoruz. Üretim tesisimizi, üretim kapasitemizi, ürünlerimizin hangi aşamalardan geçtiğini, nasıl bir süreçten sonra kullanıcıya ulaştığını anlatmaya çalışıyoruz.

Firmaları fabrikamıza davet ediyoruz, çünkü biliyoruz ki bir markanın gücü fabrikasında, üretim tesisinde. Sahip olduğumuz bu gücü insanların görmesini istiyoruz. Kısacası kendimizi anlatmaya, firmamızı daha iyi tanıtmaya, markamızı ön plana çıkartmaya çalışıyoruz. Bunda da başarılı bir şekilde yol alıyoruz.

Butkon; üretim tesisi, kapasitesi, personeli ve kalitesi ile dünya için buton üretebilecek bir seviyede. Hedefimiz erişebildiğimiz her bölgeye, her pazara ulaşmak ve hem Türkiye’yi hem de Butkon’u daha iyi temsil edebilmek. Bunun adına mücadele ediyoruz.”