07 Şubat 2021,ENERJİ VE KULLANICI DOSTU ‘DORU’, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

ENERJİ VE KULLANICI DOSTU ‘DORU’

Devas Asansör 2019 yılı itibarı ile uzun Ar-Ge süreci sonrası seri imalatına başladığı düz ve dönüşlü yatay merdiven asansörlerini Türkiye’de yerli ve milli üreten tek firma. Yüksek teknoloji gerektiren yatay merdiven asansörleri ‘ Mekatronik ve Endüstri 4.0’ teknoloji altyapısı kullanılarak üretiliyor ve geliştiriliyor.

Sistemde kullanılan her bir kompenent hayat boyu garanti ilkesi ile titizlikle tasarımlanarak saha denemeleri -35 dereceden +50 dereceye kadar her türlü iklim koşulları için test ediliyor. Dünya klasmanında raydan enerjili üretim yapan 2 firmadan biri ve küresel anlamda dönemeçli platform üreten 5 firmadan biri olan Devas Asansör, ‘Endüstri 4.0’ teknolojisi ile ürettiği ürünler ile kullanıcılarına önemli avantajlar sağlıyor. Bu avantajlardan bir tanesi de Wi-fi ve Android uyumlu cep telefonları ile merdiven asansörleri ile bağlantı kurularak tüm ayarların telefon üzerinden yapılabilmesi. Aynı zamanda VSR asistanı ile kullanıcı dostu olan yatay merdiven asansörleri tüm hata ve kullanım bilgilerini kullanıcıya multi dil fonksiyonu ile sesli olarak yönlendiriyor. Makine üzerinde kullanılan ‘driver ve controller’ kartlarını da kendi bünyesinde üreten Devas Asansör yazılımlarını da yerli ve milli ilkesi ile kendi mühendisleri ile yazıyor.

Kendine özgü çizgileri ile adından çok söz ettiren ‘DORU’ işletmelerdeki tüm trafik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için enerji ihtiyacını alüminyumdan imal edilmiş kılavuz rayları üzerinden alıyor. Böylece bataryalı sistemlerde akülerden kaynaklı voltaj düşümü ve akım yetersizliği gibi sebeplerle cihazlarda yaşanan olumsuzlukların da önüne geçilmiş oluyor. Akü ile çalışan sistemlerle kıyaslandığında ‘DORU’ yüzde 75 performans fazlasıyla 45 derece eğimli merdivenlerde minimum 300 kilogram taşıma kapasitesi ile özel bir ürün olarak sektördeki yerini alıyor. Özel olarak geliştirilen şanzıman yapısı ile hız ve taşıma kapasitesi arasındaki oran değişmediği gibi MDR teknolojisi ile de enerji sarfiyatı 10 Amperin altında kalıyor.

‘DORU’ merdiven asansörü, dönüşlü merdivenler için özel olarak üretiliyor. İç ve dış mekan uygulamaları için galvaniz kaplaması ile paslanmaların önlendiği ‘DORU’ merdivenlerin tamamen kullanılabileceği şekilde katlanılabiliyor.

250 ila 350 kilogram arasında taşıma kapasitesine sahip olan ‘DORU’, tercihe göre 0,07 ila 0,15 metre bölü saniye hıza sahip. 1040 x 865 milimetre platform ölçülerine sahip olan ürün 45 derecelik eğime kadar kullanılıyor. ‘DORU’ 120 kilogramlık platform ve 17 kilogramlık ray ağırlığıyla da hem montajda hem de kullanımda avantaj sağlıyor. İç ve dış mekanlara uygulanılabilen ürün azami 50 metre yüksekliğe kadar uygulanılıyor.

Yüksek düzeydeki tasarımı ile aile ortamına fonksiyonellik ve zarafet katan ‘DORU’ yumuşak renkler, yuvarlak şekiller, katlanabilir güvenlik barları, VSR sesli asistanını ile dönüşlü merdiven asansörlerindeki tüm beklentileri karşılıyor.

Yüksek kaliteli malzemelerden imal ediliyor. Tüm yüzeyler paslanmaya maruz kalmaması için alüminyumdan yapılıyor. Modern çizgileri ve güzel sunumu ile projelerin mükemmelliğini tamamlıyor.

CE ve ISO sertifikalarına sahip olan ‘DORU’; anti ezilme, anti kırılma ve anti çarpma sensörleri ile donatılmış, yük sensörünü de opsiyonel olarak kullanıcılarına sunuyor.

‘DORU’; farklı boyutlardaki platform ölçüleri, VSR ses robotu ve uyarı ışıkları, ara durak ilavesi, yumuşak kalkış ve duruş konforu ile azami 0.15 m/s hız, elektrik kesintisinde akülü çalıştırma, ergonomik uzaktan kumanda, platform üzeri katlanır koltuk gibi geniş bir aksesuar yelpazesi sunuyor.
Uzun bir Ar-Ge sürecinin ardından Devas Asansörün tüm birimlerinin işbirliği ile geliştirilen düz ve dönüşlü merdiven tipi platform asansörü ‘DORU’, gelişmiş ergonomik tasarımı ile kullanımı rahat ve güvenli bir hale getirildi. Kolay kullanılabilen kumanda paneli ile kullanıcının, makinenin tüm fonksiyonlarını rahatça kontrol etmesini sağlayan ‘DORU’nun otomatik güvenlik barları ve rampaları arasında hareket senkronize olup, platformunun açılış ve kapanışı da hız kontrollü olarak tasarlandı.