05 Temmuz 2022,

"HD MAX" 2022 yılı sonunda iç ve dış pazarda kullanıcıların hizmetine sunulacak

Kullanıcıların ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak, kurulum ve bakım hizmeti veren iş ortaklarının faaliyetlerine pratik ve ekonomik çözümler sunmak için global teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden HEDEFSAN Genel Müdürü Tayyip Baran, "Yeni geliştirdiğimiz HD MAX tümleşik sisteminin lansmanını geçtiğimiz mart ayında İstanbul’da düzenlenen 17. Uluslararası Asansör Fuar'ında gerçekleştirdik. Uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz bu yeni ürünümüzün kullanıcıların ve iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını tamamıyla karşılayacağından eminiz." dedi. 

Tayyip Bey merhaba. HEDEFSAN olarak sürdürdüğünüz çalışmaları okurlarımızla paylaşır mısınız?
HEDEFSAN, kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik ve günümüz teknolojisine uygun asansör kontrol sistemlerini üretmeye ve geliştirmeye devam etmektedir. Ürettiğimiz asansör kontrol kartları, asansör kapısı kontrol kartları, sürücüler ve acil kurtarma sistemleri hem yurt içinde hem yurt dışında çok sayıda tedarikçi ve üretici tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca bir diğer markamız olan Speed Otomasyon çatısı altında senkron, asenkron, tek hızlı ve çift hızlı asansör elektrik motorları ile hidrolik asansörler için kontrol panolarının üretimini yapmaktayız. Üretim sürecimizi sürekli geliştirerek ve günümüz teknolojisinin sağladığı en iyi imkanları kullanarak sıfır hata ve sıfır sorun hedefiyle üretim yapıyoruz. 

HEDEFSAN imalatını yaptığı her ürünü uluslararası standartlara göre belirlediği süreçlere göre üretmektedir. Üretimini gerçekleştirdiği her ürünün parçalarını, laboratuvarlarında ayrı ayrı test ve analizlerini yetkili ulusal ve uluslararası kuruluşlar aracılığıyla yapmaktadır. HEDEFSAN ürünleri CE, EU ve TSE gibi ulusal ve uluslararası birçok kalite belgesine sahiptir.

Yeni ürününüz "HD MAX" tümleşik sistem hakkında neler söyeyeceksiniz? 
Kullanıcıların ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak, kurulum ve bakım hizmeti veren iş ortaklarımızın faaliyetlerine pratik ve ekonomik çözümler sunmak için global teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu nedenle Ar-Ge çalışmalarımıza hiç ara vermeden devam ediyoruz. Yeni geliştirdiğimiz HD MAX tümleşik sisteminin lansmanını geçtiğimiz mart ayında İstanbul’da düzenlenen 17. Uluslararası Asansör Fuarında gerçekleştirdik. Uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz bu yeni ürünümüzün kullanıcıların ve iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını tamamıyla karşılayacağından eminiz. 64 durağa sahip olan yapılarda kullanılabilecek olan HD MAX tümleşik sistem sahip olduğu yüksek hız (4m/s) kapasitesi ve yüksek torkuyla çok katlı binalardaki asansörlerde hızlı ve konforlu bir sürüş sağlayacaktır. Ayrıca uzaktan erişim özelliğiyle gerektiğinde yazılım güncellemeleri uzaktan yapılabilecek ve asansör sorunları uzaktan tespit edilebilecektir. 2022 yılı sonunda HD MAX için gerekli testleri tamamlayarak yurt içinde ve yurt dışında kullanıcıların hizmetine sunmayı planlıyoruz.

Ürünlerinizin tercih edilmesini sağlayan rekabetçi avantajlarınız nelerdir?
Ürünlerimizin yazılım versiyonlarını kullanıcı ve iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına göre sürekli güncelliyoruz. Montajı ve kullanımı kolay, ekonomik ürünler tasarlamaya özen gösteriyoruz. Bu sayede iç ve dış piyasada ürünlerimizin daha çok tercih edildiğinin farkındayız. Bunun yanında ürünlerimiz hakkında sahadan sürekli geri bildirimler almaktayız. Teknik ekibimiz iş ortaklarımızın karşılaştığı sorunlar hakkında uzaktan pratik çözümler üretmektedir. Hatta gerektiğinde teknik ekibimiz yurt içi ve yurt dışında yerinde teknik destek vermektedir. Memnuniyet odaklı sunduğumuz teknik hizmetlerimiz HEDEFSAN’a duyulan güveni bir kez daha perçinlemektedir. Kullanıcı memnuniyetini bu sektördeki yükselişimizin püf noktalarından birisi olarak görüyoruz.

Üretim tesisiniz, makine parkurunuz ve istihdamınız hakkında bilgi verir misiniz? 
2014 yılında büyük bir yatırımla üretim tesisini yenileyen HEDEFSAN geleceğe yön veren teknolojileri ile global asansör pazarına ilham olmaktadır. Ar-Ge birimimiz haricinde sahip olduğumuz yaklaşık 3.500 metrekarelik üretim tesisimiz SMD (Surface Mount Devices) & THT (Through Hole Technology) üretim ve test alanı, inverter üretim ve test alanı, kontrol panoları üretim ve test alanı, teknik servis ve lojistik olmak üzere 5 departmandan oluşmaktadır. Yüzey Montaj Teknolojisi (YMT) üretim alanında çağdaş teknolojik özelliklere uygun SMD&THT dizgi makinelerini kullanmaktayız. Ayrıca ürettiğimiz tüm ürünleri lojistik birimine aktarmadan önce kalite kontrol testlerini gerçekleştiriyoruz. Üretim tesisimizde 50’ye yakın çalışan istihdam etmiş bulunmaktayız. Her geçen yıl artan istihdam sayısının gelecek yıllarda daha çok artacağına ve ülkemiz ekonomisine daha çok katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. 

AR-GE ve teknolojik çalışmalarınız nelerdir?
Müşterilerimizle kurulan iletişim, kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik doğru ürünlerin sunulması, zamanında teslimat ve satış sonrası verilen kaliteli hizmet HEDEFSAN'ın her ürününün arkasında olduğunu hissettirmekte ve kullanıcısına güven vermektedir. Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına yönelik farklı yöntemlerle çözümler sunduğumuz saha testinde ve geliştirme aşamasında olan farklı projelerimiz var.  Firmamız müşterilerine sunduğu her ürünü teknik ekibi ile sahada yakından takip etmektedir. Teknik ve satış ekiplerimizin aldıkları geri bildirimler AR-GE çalışmalarımıza önemli oranda katkı sağlamaktadır. Pazara sunduğumuz her ürünü dinamik ve iyileştirmeye açık tutuyoruz. Kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre ürünlerimizde iyileştirme çalışmalarını sürekli değerlendiriyoruz.

Biraz da ihracat faaliyetleriniz ve hedeflerinizden bahseder misiniz? 
Bir diğer markamız olan TECOOM Lift Components ile yurt dışında da kendini kanıtlayan HEDEFSAN, üretiminin yaklaşık yüzde 50’sini ihraç ediyor. Başta Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere Rusya, Ukrayna, Hindistan, Pakistan gibi 30’dan fazla ülkeye ihracat faaliyetlerinde bulunmaktayız. Dış ticaret biriminde görevli uzmanlarımız yurt dışı pazar araştırması faaliyetlerini yürütmekte ve ihracat oranını artırmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Yurt dışı pazar araştırması faaliyetleri kapsamında farklı ülkelerdeki iş ortaklarımıza ziyaret programları planlıyoruz ve uluslararası fuarlara katılıyoruz. Ayrıca ürünlerimizin doğru şekilde montajlarının yapılması ve kullanılması için iş ortaklarımıza yerinde eğitim imkanları sunuyoruz.
Katıldığınız Almanya ve Yunanistan fuarları ile ilgili neler söyleyeceksiniz. Hangi ürünlerinizi sergilediniz, en çok hangi ürününüz ilgi gördü?
Geçtiğimiz nisan ayında Almanya’nın Augsburg şehrinde düzenlenen Interlift fuarına katıldık. Daha önce katıldığımız Interlift fuarları çok verimli geçtiği için bundan sonra düzenlenecek olan Interlift fuarlarına düzenli olarak katılmayı planlıyoruz. Liftinstituut B.V. tarafından ürünlerimize verilen AB Tip İnceleme Sertifikası aracılığıyla ürünlerimizi Avrupa’da rahatlıkla sergileyebiliyoruz. Bu sertifika Avrupa standartlarına uygun üretim yaptığımızın ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere ürünlerimizin diğer ülkeler tarafından kabul gördüğünün bir işaretçisidir. 

Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen  Ascen.tec fuarına bu yıl ilk kez katıldık. Yunanistan bayimiz ile birlikte katıldığımız bu fuar oldukça verimli geçti ve ziyaretçilerin standımıza gösterdikleri ilgi yoğundu. Özellikle hidrolik asansörler için ürettiğimiz kontrol panoları çok yoğun ilgi gördü. Bu ilgiden dolayı Yunanistan’a ihracat hacmimizin artması için çalışmalarımıza hız vermiş bulunmaktayız. 

Önümüzdeki dönem katılmayı planladığınız fuar ve etkinlik var mı?
2022 yılı içerisinde yurtdışı pazar araştırması faaliyetlerimizi geliştirmek için çalışmaktayız. İspanya, Kolombiya, Hindistan ve İran’da düzenlenecek olan uluslararası fuarlara katılmayı planlıyoruz. 2023 yılında Türkiye’de ve diğer ülkelerde düzenlenecek olan fuar ve tanıtım faaliyetlerini önemsiyoruz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yeni yatırımlarınız var mı? 
2025 yılı sonuna kadar üretim tesisimizi 10.000 metrekareye çıkararak HEDEFSAN ürünlerini iç ve dış pazarlarda daha çok kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için yüksek hacimli yatırım planları yapıyoruz. Başta kullanıcı memnuniyeti olmak üzere ülkemiz ekonomisine her geçen yıl yüksek oranda katkı sağlamak ve HEDEFSAN’ı bir dünya markası haline getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

2022 yılı sonu hedef, plan ve beklentileriniz nelerdir?

Her yılsonunda üretim ve satış oranlarımızı analiz ederek bir sonraki yıl için stratejik planlamalar yapmaktayız. 2022 yılı sonunda ülkemiz istihdamı, yurt içi satış ve ihracat oranlarını analiz ederek 2021 yılı sonunda elde ettiğimiz başarının üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Ancak bunların yanında kullanıcı ve iş ortaklarımızın ürünlerimizden duydukları memnuniyet düzeyinin en üst düzeyde olmasını hedefliyor ve bunun için çalışıyoruz.