07 Şubat 2021,KORAY ERGİN: “İTALYA’DAN GETİRDİĞİMİZ BİR HAVA FİLTRASYON ÜNİTESİ ÜZERİNDE AR-GE'MİZ DEVAM EDİYOR”, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

KORAY ERGİN: “İTALYA’DAN GETİRDİĞİMİZ BİR HAVA FİLTRASYON ÜNİTESİ ÜZERİNDE AR-GE'MİZ DEVAM EDİYOR”

Dünya genelinde ve Türkiye'de pandemi sonucu daralan pazar neticesinde mevcut müşteri portföyünü korumaya yönelik önlemler ile süreci atlatmaya çalıştıklarını ifade eden Koray Ergin, "İtalya’dan getirmekte olduğumuz yeni bir hava filtrasyon ünitesi üzerinde AR-GE çalışmamız devam ediyor, en kısa zamanda sektörümüz ile paylaşmayı planlıyoruz." dedi.

Dünya genelinde ve Türkiye’de pandemi sonucu daralan pazar neticesinde mevcut müşteri portföyünü korumaya yönelik önlemler ile pandemi sürecini atlatmaya çalıştıklarını söyleyen Koray Ergin, “Sürecin sonunda şirket işleyişlerinde ve davranışlarında, daha az ofis toplantıları ve uzaktan yapılan ziyaretler neticesinde dijital çağa ayak uydurma yolunda hızlı bir geçiş olacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

Covid-19 virüs önleyici ekipmanların geliştirilmesi yönünde AR-GE çalışmalarının dünyada yapılmakta olduğunu ifade eden Ergin, İtalya’dan getirdikleri yeni bir hava filtrasyon ünitesi üzerinde AR-GE çalışmalarının da devam ettiğini, ürünü en kısa zamanda sektör ile paylaşmayı planladıklarını bildirdi.

Pandemi süreci öncesi başladıkları ve Türkiye’de ilk olan “%100 Yerli ve Milli Captormal Kasnak” imalatları sayesinde ürün ile ilgili sektörün dışa bağımlılığını neredeyse bitirdiklerini kaydeden Ergin şunları söyledi; “Artı Kasnak olarak ülkemizin ‘Yerli ve Milli Üretim’ hedeflerine kendi kalibremizde katkı sunarak yurtiçi ve yurtdışı taleplerinde daha hızlı ve daha kaliteli çözümler sunarak bu süreci değerlendirdik. Süreç neticesinde özellikle yurtdışı fuarlarının ertelenmesi ve dünyada oluşan daralmadan ötürü planlarımızı daha çok online görüşmeler üzerine revize etmek zorunda kaldık. Bu senenin sonlarına doğru normale dönüş sonrası fuarların etkileri konusunda tekrar değerlendirmeler yaparak gerekli planlar dahilinde ilerlemeye çalışacağız.

Bu dönemde üretimimizi tek vardiya sistemine düşürmek zorunda kaldık, lakin normalleşmenin başlaması ile birlikte eski çalışma saatlerine ulaşabileceğimizi ümit ediyoruz. Önceliğimiz olan iş ve işçi güvenliğinden taviz vermeden önlemlerimizi arttırarak çalışma arkadaşlarımızın sağlını koruyarak süreci atlatabildik.

Pandemi sürecinde bir miktar yavaşlama ve daralma olsa da sektörümüze kazandırdığımız %100 yerli ve milli Captormal kasnakları değerli meslektaşlarımıza sunarak hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Ülke olarak krizlere bağışıklık kazandığımız için bu süreci de atlatabileceğimizi düşünüyorum.

Dünya genelinde Çin’e yaklaşım değişmeye başladı. Bu süreçte komşu ülke talepleri artacaktır, sektör olarak tedarikleri sağlama konusunda daha hızlı ve etkin olabileceğimizi öngörüyoruz.

Sektörümüzdeki firmalar içerilerinden çıkardıkları firmalar ile yeni girişimler her zaman olacaktır.

Üretimine başladığımız %100 Yerli ve Milli Captormal kasnaklarımız ile global pazarda yerimizi almak istiyoruz.”