07 Şubat 2021,MEGA7V, CNR AVRASYA ASANSÖR FUARI'NDA ZİYARETÇİLERİN İLGİ ODAĞI OLDU, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

MEGA7V, CNR AVRASYA ASANSÖR FUARI'NDA ZİYARETÇİLERİN İLGİ ODAĞI OLDU

Mega7V, CNR Avrasya Asansör Fuarı'nda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. MEGA ailesinin ilk üyesi MEGA7V, üç farklı model ile büyük boy kabin gösterge talebini karşılarken estetik ve standartların gerekliliklerini karşılamaktan da geri kalmıyor. Özgün tasarımı ve GENEMEK mühendisliğinin izlerini taşıyan ürün, 1 Mayıs 2019 tarihinden itibaren satışa sunulacak.

M ega7V, CNR Avrasya Asansör Fuarı’nda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. MEGA ailesinin ilk üyesi MEGA7V, üç farklı model ile büyük boy kabin gösterge talebini karşılarken estetik ve standartların gerekliliklerini karşılamaktan da geri kalmıyor. Özgün tasarımı ve GENEMEK mühendisliğinin izlerini taşıyan ürün, 1 Mayıs 2019 tarihinden itibaren satışa sunulacak.

Mega7V’nin başlıca özellikleri arasında, TFT, LED matris ve 7 segment gösterge seçimi, hazır tesisat seri panolara uyumluluğu, EN81-20, EN81-28 ve EN81-70 standartlarını tam karşılıyor olması geliyor.

TFT modellerine 800x480 nokta çözünürlüğünde darbeye ve çizilmeye dayanıklı camla korunmuş renkli ekran, aslında bir tablet bilgisayar mimarisinde çalışıyor. Akıcı video oynatabilme ve sesli anons sistemine sahip bu model, internet bağlantısı ile dış dünyaya bağlanabiliyor. Üzerindeki SDCARD ve USB bağlantısı ile istenen videolar sisteme kolayca eklenebiliyor. Acil aydınlatma için kullanılan 18 adet ultra parlak beyaz LED ile, standardın ihtiyaç duyduğu yüksek acil aydınlatma ışığını sağlayabiliyor.

Asansör bilgi levhasını üzerinde bulunduran MEGA7V serisi, paslanmaz çelik üzerine çok hassas LASER markalama yöntemi ile net bir görüntü sunuyor. EN81-28 acil durum telefonu hazırlığını bünyesinde barındıran MEGA7V ailesi, dahili mikrofon, hoparlör ve alarm butonu çıkışını tek bir soket üzerinden yaparken, standardın gerektirdiği ışıklandırılmış simgeleri tam olarak karşılamakta.

En can alıcı özelliği ise, tüm bu özellikleri sadece 9.9 mm’lik paslanmaz çelikten mamul kasanın içerisinde barındıracak kadar ince olması.

Ailenin LED dotmatris üyesi, 24x16=384 beyaz ledden oluşan dev konum göstergesi, asansörün mevcut durumunu net ifade eden ışıklandırılmış simgesi ve 40 mm yükseklikteki renkli yön okları ile dolu dolu bir bilgi ekranı. Polimerik camdan mamul koruyucu ekranı ile yoğun ışık altında dahi net görüntüler almak mümkün görünüyor. Ürüne entegre sesli anons sisteminden alınan net sesin, bu denli ufak bir hoparlörden çıkması, akustik olarak da kalitenin ön planda olduğunu kanıtlar nitelikte.

Başlangıç seviyesinde ekonomik bir çözüm sunan 7 segment modelinde, tüm özelliklerin yanı sıra tek eksik olarak durak isimlerinde harf kullanamamak gelebilir. Her durumda MEGA7V serisi, lüks - orta ve başlangıç segmentasyonunu başarı ile tamamlamış görünüyor. Ürün 3 yıl GENEMEK fabrika garantisi ile satışa sunulacak.