07 Mart 2022,17. Uluslararası Asansör İstanbul  10-13 Mart 2022’de, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

17. Uluslararası Asansör İstanbul 10-13 Mart 2022’de

Uluslararası Asansör İstanbul, sektörün 3 yıl aradan sonra gerçekleşecek. “Balkanlar’dan Kafkaslara, Orta Doğu’dan Kuzey Afrika’ya kadar uzanan geniş bir ticaret ağının merkezinde yer alan Türkiye, coğrafi konumu, lojistik gücü, kaliteli üretim potansiyeli ve uygun maliyet avantajıyla, dünya ticaretinin parlayan yıldızı olmaya devam ediyor. İstanbul’da 17.’sini düzenleyeceğimiz fuarımız da asansör ticaretinde dünyanın merkezi konumunda bulunuyor” diyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, Asansör İstanbul’un katılımcılarına önemli ihracat fırsatları ve satın alma talepleri sunacağını söyledi. 

Asansör İstanbul ziyaretçisi her 5 profesyonelden biri yurt dışından
Yıllık ortalama 1 – 1,5 milyar dolar ciroya sahip Türkiye Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayinin, yeniden şekillenen dünya tedarik zincirinde avantajlı konuma geçmek için rotasını yurt dışına çevirdiğini ifade eden Zekeriya Aytemur, hem Ticaret Bakanlığı’nın Alım Heyeti desteğinin hem de uygulamaya koydukları Overseas Buyer programının, fuardaki sektörel ihracata ivme kazandıracağını söyledi. Overseas Buyer Programı hakkında bilgi veren Aytemur; “2019 yılında düzenlendiğimiz son fuarda başta İran, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Mısır, Ürdün, Rusya, Ukrayna, Fas ve İtalya olmak üzere yurt dışından binlerce ziyaretçiyi ağırladık. Yabancı ziyaretçi oranı yüzde 20’ye çıkan Asansör İstanbul’un 2022 buluşması için Overseas Buyer adını verdiğimiz bir program uyguluyoruz. Program sayesinde asansör ve yürüyen merdiven sektörünün dünya genelindeki büyük alıcılarını özel olarak fuara davet ederek, doğrudan katılımcılarımızla buluşmalarını sağlayacağız. Bu sayede hem yurt dışı satın almacı oranımızı hem de fuarda gerçekleşecek ticaret hacmini artırmayı hedefliyoruz” dedi. 

Ticaret Bakanlığı’ndan, asansör endüstrisine alım heyeti desteği
17. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nda Ticaret Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde Alım Heyeti Organizasyonu düzenlenecek. Yurt içi ve yurt dışından toplam 400 katılımcı firmanın, asansör endüstrisinin geleceğine yön veren yeniliklerini sergileyeceği büyük buluşma, Bakanlığın da desteği sayesinde binlerce satın almacıya ev sahipliği yapacak. 10-13 Mart’taki fuarda, 500 milyon dolarlık bir ticaret hacmi hedefleniyor.

Tarsus Turkey Fuarcılık tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle bu yıl 17.’si düzenlenen Uluslararası Asansör İstanbul, dünyanın dört bir yanından 30 bin iş insanını ağırlayacak. Ticaret Bakanlığı’nın Alım Heyeti desteği verdiği fuar, küresel asansör sanayinin tüm paydaşlarını bir araya getirecek. Fuarda, konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden engelli asansörlerine kadar tüm yeni makine, ekipman ve teknolojiler bir arada sergilenecek.

Asansör İstanbul 2022 toplam 60 bin metrekare alan ve 8 salonda düzenlenecek.