07 Şubat 2021,ANASDER ÜYELERİ, ARKEL VE RPM ASANSÖR TARAFINDAN DÜZENLENEN EĞİTİM SEMİNERİNDE BULUŞTU, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

ANASDER ÜYELERİ, ARKEL VE RPM ASANSÖR TARAFINDAN DÜZENLENEN EĞİTİM SEMİNERİNDE BULUŞTU

Ankaralı asansörcüler 22 Kasım Perşembe günü Anadolu Asansör Sanayicileri Derneği (ANASDER), Arkel ve RPM Asansör tarafından İvedik O.S.B. Toplantı Salonu'nda düzenlenen EN-81-20 standartları eğitiminde buluştu. Eğitim seminerinde Arkel'in üretimine yeni başladığı dişlisiz motorun tanıtımı da yapıldı.

Ankaralı asansörcüler 22 Kasım Perşembe günü Anadolu Asansör Sanayicileri Derneği (ANASDER), Arkel ve RPM Asansör tarafından İvedik O.S.B. Toplantı Salonu'nda düzenlenen EN-81-20 standartları eğitiminde buluştu. Eğitim seminerinde Arkel’in üretimine yeni başladığı dişlisiz motorun tanıtımı da yapıldı.

 

ANASDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbağ seminer açılışında yaptığı konuşmasında ANASDER olarak birçok toplantı ve eğitim semineri düzenlediklerini belirterek, yapılan bu tür programların sektörün birbiri ile bağ kurması açısından büyük önem taşıdığnı kaydetti.

 

Ankaralı asansör sektörü temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdikleri eğitim seminerinin sunumunu Arkel Satış Sonrası Hizmetler Direktörü, Elektrik Elektronik Mühendisi Hasan Efe yaptı. Hasan Efe, TS EN 81-20 standardı üzerine bir sunum gerçekleştirirken standartlarda aranan özelliklere ARKEL’in ve RPM Asansör’ün sunmuş olduğu çözümler hakkında da katılımcılara bilgi verdi.

 

ARKEL’in TS EN 81-20 standardı üzerine yeni çözümü “ARS Motor Serisi” ve “Arcode” hakkında detaylı bilgi veren Hasan Efe, “Arcode tümleşik sürücü ile optimize edilmiş yeni ARS Serisi Arkel Senkron Motor, yüksek konfor, çok düşük ses seviyesi, A3 belgeli çift sargılı fren sistemi, IP44 koruma sınıfı ve düşük enerji tüketimi ile ön plana çıkıyor. ARCODE ise; direkt duruş özelliği sayesinde seyahat eğrisini dinamik olarak hesaplayarak sürüklenme mesafesini ortadan kaldırıyor. Yavaşlama noktasını otomatik tespit ederek kolay ayar imkânı sunması, kısa katlı uygulamalarda ve yüksek hızlı asansörlerde ek ayar ve donanım gerektirmemesi kullanıcılarının memnuniyet sebeplerinden.” dedi.

 

Seminerde “Asansör Akademisi” hakkında da bilgi verildi

ANASDER, Arkel ve RPM Asansör tarafından İvedik O.S.B. Toplantı Salonu’nda düzenlenen EN-81-20 standartları eğitiminde Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Tamer Doğan da söz alarak “Asansör Akademisi” ile ilgili olarak katılımcılara bilgi verdi. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) arasında imzalanan protokolle Merih Asansör; AKE Asansör Sistemleri ve ARKEL’in desteği ile 6 atölyeden oluşan ilk Asansör Akademisinin sektöre katkısını anlatan Doğan, “Merih Asansör Akademi ismi ile kurulan okulumuzda; siz katılımcıların eğitimlerini uygulamalı olarak düzenleyebileceğiniz atölye ve sınıflarımız mevcut. Ayrıca asansör sektörüne yönelik Açık Lise ve Yaygın Eğitim Sertifikalandırılması gibi belgelendirilmeye yönelik eğitim çalışmaları ile ürün teknik tanıtım eğitimlerinin, ASFED koordinesinde kurulan bu atölyelerde yapılması planlanmaktadır. Önümüzdeki günlerde siz değerli Asansör Sektör Temsilcilerinin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için açılan Merih Asansör Akademi’yi ziyaret etmeye davet ediyorum.” dedi.