07 Şubat 2021,ASFED, ‘TÜRKİYE’ İbaresi İçin Yetki Aldı, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

ASFED, ‘TÜRKİYE’ İbaresi İçin Yetki Aldı

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ilk Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Federasyonun isminin başına Türkiye ibaresinin eklenmesini oyladı.

 Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ilk Olağanüstü Genel Kurulunda Federasyonun isminin başına Türkiye ibaresinin eklenmesini oyladı. 24 Mart Cumartesi günü ASFED Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ASFED Olağanüstü Genel Kurulunda, Federasyonun başına Türkiye ibaresinin eklenmesi oylandı. Görüşlerin bildirildiği genel kurulda, oybirliği ile kabul edilen tek madde ile ASFED, isminin başına Türkiye ibaresini almak için başvuruda bulunacak.

ASFED 24 Mart 2018 tarihinde ASFED Genel Merkezi’nde ilk Olağanüstü Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Tek madde ile gidilen Genel Kurulda, Federasyonun başına Türkiye ibaresinin eklenmesi teklifi oybirliği ile kabul edilerek, gerekli başvuruların yapılması kararlaştırıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan genel kurulda ASFED Başkanı Yusuf Atik selamlama konuşması yaptı. Yusuf Atik’in konuşmasının ardından divan heyeti oluşturuldu. Olağanüstü Genel Kurul’un divan başkanlığına Muammer Ödemiş, katip üyeliklere ise Mehmet Ayata ile Muzaffer Hızarcı seçildi. Görüşlerin bildirildiği ilk bölümde ASFED Genel Sekreteri Hüsnü Gökgöz, Federasyonun başına Türkiye ibaresini almak için gerekli şartları ve Federasyonun bu konudaki çalışmalarını anlattı. Ardından oylamaya geçildi ve oylanan tek madde oy birliği ile kabul edildi. Görüş ve temennilerin dinlendiği son bölümde, davetlilere söz hakkı verildi.

Olağanüstü Genel Kurul sonrasında Yeminli Mali Müşavir Mehmet Öner, Türk asansör sektörünün sektörel anlamda kamuoyu ve bürokraside daha geniş yer bulması adına büyük bir zirve yapılması gerektiği ile ilgili bir sunum yaptı. Konu hakkında deneyimlerini paylaşan Öner, verdiği örnekler ile sektörün tüm sorunlarını büyük bir zirve ile en üst merciler ile paylaşmasının önemine değindi.