08 Temmuz 2021,AVIREX COMPACT FX ASANSÖR KUMANDA SİSTEMİ , Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

AVIREX COMPACT FX ASANSÖR KUMANDA SİSTEMİ

Ekrem KURTULUŞ- Emay Asansör Elektronik Bölüm Sorumlusu
ekurtulus@emayasansor.com

Dünyada sürekli bir takım yenilikler oluyor, yeni nesil arabalar, yeni nesil telefonlar, yeni nesil internet bağlantısı v.s. Dolayısıyla dünyada bunca yenilik olurken biz, yeni nesil olarak bu değişikliklere kayıtsız kalmadık ve kalamazdık da. Eski neslin tüm tecrübelerinden faydalanarak yeni nesil kumanda sisteminde biz de varız dedik ve "Avirex Compact FX Asansör Kumanda Sistemi"ni geliştirdik ve sektörümüzün hizmetine sunduk. Aşağıda genel çerçevede sistemimizin özelliklerini sıraladım.

AVIREX COMPACT FX ASANSÖR KUMANDA SİSTEMİ GENEL ÖZELLİKLERİ: 
* Kontaktörsüz sistem tasarımı ile sessiz olarak çalışır. 
* EN81-20 ile uyumludur.
* Modernizasyon için kullanılması durumunda EN81-1 A3'e uyumludur.
* 2.00 m/s hızla motor sürebilir.
* MITRON BULUT SİSTEMİ, telefonunuzun kendi mobil internet bağlantısını kullanır ve telefonunuz, web ara yüzünden kontrol paneli olarak çalışır. Size internet üzerinden anlık bağlantı imkanı sağlar. Teknik servis işlemlerinin çoğu uzaktan bağlantı ile gerçekleştirilebilir.
* İnternet üzerinden bağlantı opsiyonel değil her kontrol ünitesinde standarttır.
* Sistem kabin veya kat butonyerleri ile paralel veya seri olarak çalışabilir. Standart seri olup, sabit olarak paralel haberleşme kartı eklenmiştir. (Paralel haberleşme kartı sistem fiyatına dahildir.) 
* 16 durak, tek veya çift buton her iki yönde de toplama çalışır. Seri haberleşmeye sahip butonyerler (GENEMEK, BUTKON) kullanıldığı takdirde 32 durak çalışma imkanı sunulmuştur.  
* Çift giriş asansörler için "Çift Kabin Kapısı Desteği" bulunmaktadır.
* 8 asansör grup kumanda çalışma imkanı vardır. 
* Senkron veya asenkron motorlar ile çalışabilir. (Siparişte belirtilmesi gerekir.) 
* 1 Faz UPS veya 12V akü ile kurtarma yapılabilir. Uzun süreli ve tekrar eden elektrik kesintileri için istenilen sayıda akü bağlanabilir. 
* Direk duruş ile optimal seyahat eğrisi ile çalışır. 
* Harici enkoder kartı bulunmaz. Her çeşit enkoder tipiyle (ENDAT, SINCOS, ARTTIRIMLI, BISS, REZA) uyumludur. Enkoder kabloları invertör üzerindeki klemens rumuzlarına bağlanır. 
* Atanabilir klemens rumuzları sayesinde işlevsellik maksimize edilmiştir.
* Görev parametrelerinden  asansörünüze belirlenen modlarda (uyku modu, park durağı modu, aktif kat modu, pasif kat modu) ve belirlenen süreler içerisinde (tarih, gün, saat, dakika vb.) görevler atamanızı sağlar. 
* Kabin butonyerinden, kabinden kat ayarı yapılabilmektedir. 
* Dahili ses anons sistemimiz size özel ses dosyaları ile çalışabilir. 
* Kalkışta geri kaymayı önleme konusunda otomatik ayar imkanı bulunur.
* Hafifliği ve küçük boyutu sayesinde kolay kurulum imkanı sağlar. 
* Açık ve kapalı çevrim çalışma özelliğine sahiptir.
Tüm asansör sektörüne hayırlı olması dileğiyle...