07 Şubat 2021,CEM BOZDAĞ: YENİ TASARIMIMIZ ‘KAPIDA DÖNÜM NOKTASI’ OLACAK, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

CEM BOZDAĞ: YENİ TASARIMIMIZ ‘KAPIDA DÖNÜM NOKTASI’ OLACAK

9.İzmir Asansör Sempozyumu'nda CE Mühendislik standında “HAS Asansör” ün yeni patentli kapısı tanıtıldı.

Tasarımlarının “Kapıda dönüm noktası” olacağını kaydeden CE Mühendislik Genel Müdürü Cem Bozdağ, “Arge merkezimiz tarafından tasarlanan yeni sistem sayesinde mekanizma rijitlik kazanmış olup kilit, fiş kontak arızları ve mekanizma, panel ayarlama işleri ortadan kaldırıldı." dedi.

9. İzmir Asansör Sempozyumu sergi alanında yer alan Has Asansör ve CE Mühendislik standında Has Asansör Ar-ge merkezi tarafından tasarlanan HAS Asansör’ün patentli yeni kapısının tanıtımı yapıldı.

 

Has Asansör Ar-ge merkezi tarafından tasarlanan yeni otomatik kapı modeli ile ilgili olarak CE Mühendislik Genel Müdürü Cem Bozdağ’dan bilgi aldık. Bozdağ, yeni kapı tasarımları ile asansör kapı mekanizmalarının birçok kronik probleminin aşıldığını söyledi.

Tasarımlarının “Kapıda dönüm noktası” olacağını kaydeden Bozdağ; “Arge merkezimiz tarafından tasarlanan yeni sistem sayesinde mekanizma rijitlik kazanmış olup kilit, fiş kontak arızları ve mekanizma, panel ayarlama işleri ortadan kaldırıldı. Kapı tasarımımızın patentleri 2016-2017 yıllarında alınmış olup, geçen iki yılık süre zarfında saha testleri de tamamlandı.

 

Kapımız firmamız tarafından patentlenen yeni bir sistem üzerine tasarlandı. Bu sistemde monoblok bir gövde üzerinde hareket eden ve iç içe çalışan arabalar kullanıldı. Bu yapı asansör kapı mekanizmalarının birçok kronik probleminin aşılmasında dönüm noktası olacaktır.” dedi.

KASA PANEL ÖZELLİKLERİ

- Sağ, Sol ve Merkezi Olabilen Kasa

 

-Kaynak, Punta ve Yapıştırma Olmadan Sıkı Geçme Metodu ile Üretilen İlk Kasa Panel

 

-Perçin Somon Kullanımı ile Ayar Gerektirmeyen Kolay Montaj

 

-Katlama Yöntemi ile El Kesmeyen Yüzeyler

 

-İnovatif Tasarımı ile 81/20 ye Uyumlu Yüksek Mukavemetli Kapı

 

MEKANİZMA TEKNİK ÖZELLİKLER

-Mekanizmanın 80’lik Sağ – 80’lik Sol, 90’lık Sağ – 90’lık Sol Olabilmesi

 

-Monoblok Gövde İle İç İçe Çalışan Arabalar Daha Az Yer Kaplayan Slim Yapısıyla Kompakt ve İnovatif Tasarım

 

-Özel Bağlantı Elemanları Sayesinde 8 Adet Civata İie  Ayarsız Mekanizma Panel Montajı

 

-İnovatif ve Sorunsuz Kilit Açma Sistemi

 

-Farklı Yapısı Sayesinde Arıza Vermeyen Fiş Kontak Sistemi