07 Şubat 2021,DEMAS ASANSÖR ÜRETİM ALANINI 50.000 METREKAREYE ÇIKARDI, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

DEMAS ASANSÖR ÜRETİM ALANINI 50.000 METREKAREYE ÇIKARDI

Demas Asansör 12 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirdiği üçüncü fabrikasının açılışı ile toplam üretim alanını 50.000 metrekareye çıkardı.

Demas Asansör, Muzaffer Serin tarafından 500 metrekarelik bir alanda kurulan atölyeden, 12 Ekim 2019 tarihinde Ankara Sanayi Odası 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen açılış töreni ile toplam üretim alanını 50.000 metrekareye çıkardı.

Merkez Sincan ASO 1, Temelli ASO 2, OSTİM ve Fas Kazablanka’daki fabrikalarında kat ve kabin kapıları üretimi yapan Demas Asansör düzenlediği açılış töreninde Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Serin bir konuşma yaptı. “Üretmeyen, çalışmayan, yorulmayan milletler her daim önce şereflerini, sonra haysiyetlerini sonrada devletlerini kaybetmeye mahkûmdurlar.” sözünü alıntılayarak sözlerine başlayan Serin, “Ben bu terbiye ile büyüdüm. Çok çalıştım ve çok çalışmaya devam edeceğim. Ülkemiz için her daim üreteceğiz.” dedi.

Serin sözlerine, “Türkiye’de asansör sektöründe bir çok üründe özellikle de otomatik kat ve kabin kapılarında dışa bağımlılığı azaltmak ve yerli üretimi güçlendirmek adına yatırımlarımıza devam ediyoruz. Sektörümüzle alakalı yeniliklere de her daim açığız. Bundan dolayı gelişen dünyaya ayak uydurmalıyız. 22 yıl boyunca gece gündüz çalışarak bu değerli eseri sektörüme kazandırdığım için kendimle gurur duyuyorum.” dedi.

Türk asansör sektörünün zor günler geçirdiğini kaydeden Serin, “Bir olmamız, birlik olmamız gerekiyor. Yabancı sermaye ile savaşmaya devam edeceğiz. Yoksa yabancı ürünlere teslim olmak zorunda kalacağız. Meslektaşlarımla, bu işe gönül vermiş asansör camiasından arkadaşlarla birlikte hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Yoksa bu 5 büyük firma bir gün hepimizi işlerimizden edecek.” dedi.

Kriz ortamına rağmen, var olmak için gece gündüz çalışarak yatırımlarını sürdürdüklerinin altını çizen Muzaffer serin, “Demas markasına sonuna kadar güvenin.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmasının tamamlanmasıyla, Demas Asansör tanıtım filmi izlendi, ardından da Ankara Seymen ekibinin gösterisiyle programa devam edildi. Fabrika açılışı ve fabrika gezisiyle birlikte program son buldu.