07 Şubat 2021,ELCOM LIFT, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

ELCOM LIFT

ELCOM Lift Genel Müdürü Mehmet Ergin "Hedefimiz kaliteli ithal ürünlerde hızlı hizmet verebilmek" Yaklaşık 12 yıldır asansör sektöründe çeşitli branşlarda deneyim kazandıktan sonra Ortağı Selçuk Uyanık ile birlikte kurmaya karar verdikleri ELCOM Lift hakkında sorularımızı yanıtlayan ELCOM Lift Genel Müdürü Mehmet Ergin, kaliteli ve ithal ürünlerde yoğunlaşarak, sektörde hızlı hizmet verebilmek hedefiyle çalıştıklarını söyledi.

Yaklaşık 12 yıldır asansör sektöründe çeşitli branşlarda deneyim kazandıktan sonra Ortağı Selçuk Uyanık ile birlikte kurmaya karar verdikleri ELCOM Lift hakkında sorularımızı yanıtlayan ELCOM Lift Genel Müdürü Mehmet Ergin, kaliteli ve ithal ürünlerde yoğunlaşarak, sektörde hızlı hizmet verebilmek hedefiyle çalıştıklarını söyledi.

 

Sayın Mehmet Bey, öncelikle bize kısaca kendinizden bahsederek firmanızın kuruluş hikayesini anlatabilir misiniz?

Yaklaşık 12 yıldır asansör sektördeyim. Fupa Asansör’de öncelikle teknik destek müdürü son 4 yıldır da satış müdürü olarak görev aldım. Elcom Lift kuruluş hikayesine değinecek olursak, iki ortak olarak düşünülen ve karar verilen bir kuruluş oldu bizimkisi. Fupa Asansör Satış Müdürü ve Müdür Yardımcısı  (Mehmet Ergin & Selçuk Uyanık) tarafından sektöre kaliteli ithal ürün ve hızlı hizmet verebilmek adına Elevator Components birleşimi ile kuruldu firmamız. Firmamızın temel prensibi en iyi hizmeti sunabilmektir. Elcom Lift olarak, satış öncesi ve sonrası projelere destek, satış sonrası teknik servisi ile de hep müşterilerinin yanında olmayı ilke edinmiştir. Firmamız 12 yıllık sektör tecrübesini bünyesinde yer alan kaliteli ürünlerini değerli meslektaşlarımıza sunmaktan gurur duymaktadır.

 

Bünyenizde yer alan ürün ve hizmetleriniz nelerdir? Firma olarak sizi diğer firmalardan ayıran özellikler neler olacak?

Ürünlerimiz tamamen ithal olup, asansörle ilgili tüm malzemelerin satışı ve satış sonrası teknik servis desteği bünyemizde yer almaktadır. Bu noktada amacımız; severek ve büyük bir heyecanla yaptığımız işimizi, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek bir noktaya taşımak ve aynı zamanda müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır. Diğer firmalardan ayıran özelliklerimiz noktasında ise şunları söyleyebilirim; sadece satmak değil, kaliteyi makul fiyatlara sunmak ve sonrasında hiçbir satış pazarlama şirketinde olmayan satış sonrası teknik servisimiz ile ithalatçı firma desteği olmadan kısa sürede yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturarak müşteri memnuniyetini kazanmaktır.

 

Satış ve pazarlama faaliyetlerinizi ve bu konudaki stratejilerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

Satış ve pazarlama faaliyetlerimizin başında; büyük, küçük firma ayırt etmeksizin, tüm sektöre aynı mesafede hizmet vermek ve her daim ithal ürün grubunda en iyisini müşterilerimize sunmak var. Bu noktada hedefimiz satışını yaptığımız malzemelerimizde ithalatçı firmaya gerek kalmaksızın, müşterilerimize gerekli tüm desteği sağlayarak,“sadece satışını yap gerisini düşünme” mantığından uzak kalarak, diğer satış pazarlama firmalarından farklılığımızı göstermek olacak.

 

Firma olarak hedefleriniz nelerdir?

Firma olarak hedefimiz; her daim güvenirliğiyle, en iyi hizmet ve en iyi ürün anlayışıyla, sektöre örnek olan bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektir. Her koşulda hizmet ve müşteri memnuniyetini devam ettirmek ve geliştirmek, müşterilerin bizimle çalışmanın rahatlığını hissetmeleri, kendi firmalarında olduğu hissine kapılmalarını sağlamaktır. Aynı zamanda kolay ulaşılabilir olmak ve bu ilkeler ile de sektörün tanınan ve güvenilir firmalarından biri olmak ilk etapta en önem verdiğimiz konular arasında yer almaktadır.

 

Eklemek istedikleriniz var mı?

Daha önce de paylaştığım üzere sektörde deneyimli ancak firma olarak yeniyiz. Sektörümüzü iyi tanıyor, müşteri taleplerini ve yaşanan sorunları iyi biliyoruz. Bu noktada da firma olarak en büyük amacımız; zaten severek ve büyük bir heyecanla yaptığımız işimizi, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veren, aynı zamanda müşterilerimizin memnuniyetini sağlayan bir yapıya kavuşturmaktır.