07 Şubat 2021,EMAK ASANSÖR, GLOBAL MARKA OLMAK İÇİN YENİLİKÇİ ÜRÜNLER GELİŞTİRİYOR, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

EMAK ASANSÖR, GLOBAL MARKA OLMAK İÇİN YENİLİKÇİ ÜRÜNLER GELİŞTİRİYOR

Avrupa normlarında ürettiği asansörleri küresel pazarlara sunan EMAK Asansör, global bir marka olmayı hedefliyor.

Avrupa normlarında ürettiği asansörleri küresel pazarlara sunan EMAK Asansör, global bir marka olmayı hedefliyor. Asansörün tüm aşamalarını bildiklerini ve 45 yıllık tecrübeleriyle üretim yaptıklarını belirten EMAK Asansör İhracat Müdürü Ahmet İlgen, müşterilerin projelerinde çözüm odaklı tasarımlar sunduklarını kaydetti.

İhracatı arttırarak, asansör sektöründeki dış ticaret açığının kapatılmasına odaklandıklarını ifade eden İlgen, bu çalışmalarıyla global ölçekte tanınan bir Türk markası oluşturmayı hedeflediklerini paylaştı. 10 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesislerinde Avrupa normlarına uygun üretimler yaptıkları bilgisini veren İlgen; tasarım, Ar-Ge çalışmaları, imalat ve sertifikasyon dahil, komple paket sistemler oluşturduklarını vurguladı.

 

Yüzde 100 yerli üretim komponent kullandıklarının altını çizen İlgen, “Ürün gamımızda 3 tondan 10 tona kadar taşıma kapasitesi olan araç ve yük asansörleri, makine dairesiz ve kuyu dibi gerektirmeyen villa asansörleri, yolcu asansörleri, yüksek hızlı asansörler ve özel tasarımlı panoramik asansörler bulunuyor” diye konuştu.

 

“Makine dairesiz asansörlerin Ar-Ge çalışmalarını tamamladık”

EMAK Asansör olarak, Türkiye asansör sektörüne; özellikle de yurtdışı pazarlarına, müşterilerin ihtiyaçlarına ve taleplerine uygun, kaliteli ve uygun fiyatlı bir ürün kazandırmak istediklerine dikkat eken Ahmet İlgen, “Üretim yapımızı, kullandığımız teknolojiyi, asansör sektöründeki gelişmelerimizi, ihracat hedeflerimize uygun bir şekilde geliştirerek, Türkiye’ye ve gelecek kuşaklara bayrağı en önde teslim etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Villalar için özel asansör çözümleri sunduklarını da dile getiren İlgen, EMAK Makine Dairesiz Asansörleri’nin (MRL) Ar-Ge çalışmalarını tamamladıklarını, özel çözüm çeşitliliğini de arttırdıklarını vurguladı.