07 Şubat 2021,EMS Asansör Takip Sistemi” ile Sektördeki Tüm Sorunları Ortadan Kaldırıyoruz, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

EMS Asansör Takip Sistemi” ile Sektördeki Tüm Sorunları Ortadan Kaldırıyoruz

IONIVA Yazılım Genel Müdürü Ömer Faruk Çakmakcı ile yeni ürünleri “EMS Asansör Takip Sistemi”ni konuştuk. Çakmakçı, yeni ürünleri ile ilgili sektörün birçok sorununu ortadan kaldıracak bir ürün geliştirdik diyerek ürün ve hizmetleri hakkında bilgi verdi.

IONIVA Yazılım Genel Müdürü Ömer Faruk Çakmakcı

“EMS Asansör Takip Sistemi” ile Sektördeki Tüm Sorunları Ortadan Kaldırıyoruz"

IONIVA Yazılım Genel Müdürü Ömer Faruk Çakmakcı ile yeni ürünleri “EMS Asansör Takip Sistemi”ni konuştuk. Çakmakçı, yeni ürünleri ile ilgili sektörün birçok sorununu ortadan kaldıracak bir ürün geliştirdik diyerek ürün ve hizmetleri hakkında bilgi verdi.

 

Ömer Bey, öncelikle firmanızdan kısaca bahsederek, kuruluş hikayenizi bizimle paylaşabilir misiniz?

IONIVA, faaliyete başladığı günden bu yana, yazılım sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden, pazarın değişimleri ile bütünleşerek alanında kaliteli çözümler üreten “çözüm odaklı” bir firmadır. İş ihtiyacınıza en uygun ve yenilikçi teknolojileri kullanarak rekabet avantajı sağlama ve uygun çözümler sunarak iş verimi ve karlılığını arttırmaya yardımcı olacak hizmetlerini sunar. IONIVA 2015 yılında kurulmuş ve 2016 yılının Mayıs ayı itibariyle BYGROUP bünyesinde hizmetine devam etmektedir.

 

- Asansör sektörüne neden ve nasıl adım attınız? Asansör sektörünü seçmenizdeki temel hususlar nelerdir?

Asansör sektöründeki koordinasyon eksikliği ve firmaların eski yöntemler ile işlerini takip etme konusunda yaşadığı zorluklar, sektör içerisindeki yakinen tanıdıklarım tarafından bahsediliyordu. Bu konudaki ihtiyaç doğrultusunda yapılabilecekler ve çözüm konusunda fikir alışverişinde bulunduğumuzda, sektöre özel bir takip sistemi yapabileceğimiz fikri ile sektöre adım attık. Yaptığımız pazar araştırmaları sonucunda, sektördeki tüm firmalara hitap edebilecek bir takip sistemi geliştirdik.

 

- Bu noktada firma olarak hedefleriniz nelerdir?

Firma olarak hedefimiz; üzerinde çalıştığımız sektörler içerisindeki firmalarımızın problemlerini ortadan kaldıracak çözümler üretmek ve bu çözümlerimizi yalnızca Türkiye özelinde değil global pazarda da aktif bir şekilde hizmete sunmaktır.

 

- Bünyenizde yer alan ürün grupları hakkında bilgi vererek, üretim ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz?

Kurumsal ve KOBİ müşterilerimizin özel yazılım ihtiyaçları doğrultusunda sunduğumuz çözümler dışında iki farklı ürün satışı yapılmaktadır. Bu ürünlerden ilki “EMS Asansör Takip Sistemi”mizdir. Bu ürünümüz asansör sektörüne özel bir takım avantajlar sunmaktadır. Bu sistem; bakım, arıza, revizyon ve montaj işlemlerini takip eden, saha ve ofis çalışmasının koordinasyonu sağlanarak, firmaların iş verimliliğini arttıran ve müşteri memnuniyetini maksimum düzeye çıkartmasına olanak sağlayan web tabanlı takip sistemidir. Bir diğer ürünümüz ise “Luna Restaurant Yönetim Sistemi”dir. Bu ürünümüz restaurant ve cafeler için geliştirilmiş yönetim ve pos sistemleridir.

 

- Yeni ürününüz ile asansör sektörüne ne gibi faydalarınız olacak? Sektöre vermek istediğiniz artı değerler nelerdir?

EMS Asansör takip sistemiyle sektördeki tüm sorunları ortadan kaldırıyoruz. Tüm firmalarımıza daha güvenli ve kontrollü bir çalışma ortamı sunuyoruz. En temel düzeyde sektör bünyesindeki firmalarımıza sağladığımız faydalardan bazıları: firma &müşteri ilişkilerini, müşteri memnuniyetini maksimum düzeye çıkararak üst düzey hale getirmek, müşteriyi eşzamanlı bilgilendirmek, müşterinin aradığı her bilgiye ve sormak istediği her soruya anında yanıt bulabilmesi, firma yetkililerinin sahadaki işlemler hakkında anlık olarak bilgi sahibi olabilmesi ve yönlendirebilmesi, tekliflendirme aşamalarını en kısa zamanda tamamlayabilmek, iş verimliliğini maksimum düzeye çıkarmak gibi öncelikli durumlarda firmalarımıza destek sağlamaktayız. Sektöre vermek istediğimiz artı değerlerin temeli şu üç ana esasa dayanıyor. Zamanı verimli kullanmak, bilgiye hızlı ulaşabilmek ve bilinçli ve koordineli hareket etmek. Bu temel hususlar doğrultusunda birçok geliştirmeler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. IONIVA olarak tamamen kullanıcı dostu, dayatmaya değil talebe yönelik geliştirmelerimiz ile sektör bünyesine artı değerler sağlamak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz.

- Ürün gruplarınız içerisinde satış ve pazarlama ağınız ne şekilde ilerliyor?

Ürün gruplarımızın hitap ettiği sektörlerin her biri deneyimli Satış & Pazarlama ekiplerimiz tarafından incelenir, gerekli pazar araştırmasının ardından satış noktalarımıza yaptığımız ziyaretlerle devam etder. Bu ziyaretlerimiz sonrasında topladığımız referanslar doğrultusunda yeni satış noktalarımıza ziyaretlere başlanır. Bu süreç müşterilerimizin sağladığı referanslar doğrultusunda devam eder.

 

- Alanınızda sektörde ve dünya genelinde yaşanan gelişmeleri takip ediyor musunuz? Bu konudaki çalışmalarınız nelerdir?

Hitap ettiğimiz tüm sektörlerin gerek Türkiye içerisindeki gerekse global pazardaki tüm gelişmelerini yakından takip etmekteyiz. Sektörel dergiler, fuarlar ve sektöre direkt etki edebilecek devlet yasalarını ve açıklamalarını her an takip etmekteyiz. Ürün geliştirme ve güncelleme alanlarında özellikle takip ettiğimiz bilgiler doğrultusunda işlemler yapmaktayız. Bizler için önemli olan müşterilerimizi mağdur etmemek ve sektörel güncellemelere anında ulaşabilmelerini sağlamaktır.