01 Mart 2021,ERKAN LIFT, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

ERKAN LIFT

2001 yılında Erkan Alüminyum Asansör olarak kurulan ve 100 metrekarelik bir atölyede faaliyetlerine başlayan Erkan Lift, bugün 1.800 metrekaresi kapalı, 8.200 metrekaresi açık tesislerinde 36 personelle asansör ekipmanları ve alüminyum küpeşte üretimi yapıyor.

“Günümüzde hastanelerde, plazalarda, alışveriş merkezlerinde, konutlarda ve katlı işyerlerinin tamamında insan ve yük taşımak için asansörler kullanılıyor. Asansörün günlük yaşantımızda bu kadar yaygın olarak kullanılması, sektörün makine piyasasında önemli bir paya sahip olmasını da sağlıyor. Büyük bir pazara sahip bu alanda faaliyet gösteren firma sayısı da bununla doğru orantılı olarak yüksek.” diyen Erkan Lift Genel Müdürü Mustafa Erkan, Erkan Lift üretim tesislerinde imal edilen ürünlerini; asansör fren sistemleri, kabin küpeşteleri, çarpma kapı ekipmanları, patenler, süspansiyonlar, palanga kasnakları, hidrolik tampon ve regülatör olarak sıraladı. 

20 yıllık pazar tecrübesi ile oluşan güven, iş ahlakı ve çalışma azminin yanı sıra günün teknolojilerine uygun yatırımları ile Erkan Lift’in şık ve estetik mekanlara kaliteli ve modern ürünler ürettiğini ifade eden Mustafa Erkan, Orta Doğu ülkelerine ve Rusya’ya ihracatlarının artarak devam ettiğini de kaydetti.

Mustafa Erkan, “2020 yılında yapmış olduğumuz 4 milyonluk yatırımla makine parkurumuzu büyüterek üretim kapasitemizi 2 katına çıkarttık. Sektördeki müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için yatırımlarımız devam ediyor. Kaliteli hizmet, teknik servis ve fiyat avantajı tercih edilme sebeplerimizden.

Ürünlerimiz,  İSO 9001, EAC ve CE belge ve işaretlerine sahip. Yılda 1 defa belgelerle ilgilenen firma yetkilileri dahilinde ürünlerimizi test ediyor ve yeniliyoruz.

Kuruluşumuzdan bugüne Ar-Ge faaliyetleri şirketimizin en öncelikli konularından biri olmuştur. 20 yıldır da üretimini yaptığımız her ürüne kendi imzamızı atacak yenilikler ve değerler kattık. Hem sektörümüze hem de ülke ekonomimize katma değer oluşturduk. 

Çalışmalarımızla; sektörümüze yön veren yenilikçi ürünler tasarlamayı, üretim süreçlerinde yenilik yapmayı, ürün kalitesi ve standardını yükseltmeyi, tüm projelerimizde enerji verimliliğini öncelikli tutmayı ve üretim maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyoruz.” dedi.