07 Şubat 2021,ESKİŞEHİR ASANSÖR AKADEMİSİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

ESKİŞEHİR ASANSÖR AKADEMİSİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ve Eskişehir Asansörcüler Derneği (ESADER) işbirliği ile Eskişehir Tepebaş Devlet Malzeme Ofisi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılacak olan Asansör Akademisi projesi için geri sayım başladı.

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ve Eskişehir Asansörcüler Derneği (ESADER) işbirliği ile Eskişehir Tepebaşı Devlet Malzeme Ofisi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılacak olan Asansör Akademisi projesi için geri sayım başladı. Akademi ile ilgili 19 Eylül Perşembe günü okul binasında bir toplantı yapıldı.

ASFED Yönetimi ve Eğitim Komitesi Üyeleri, Eskişehir’in önde gelen asansör firmalarının yetkilileri ile birlikte gerçekleştirilen toplantı kapsamında akademinin tüm malzeme tedarikini de sağladı. Ayrıca, iki katlı ve 500 metrekarelik bir binaya sahip olan asansör akademisi için ESASDER Derneği ve Eskişehir’in önde gelen firmaları, asansör monte ve kurulum işlemlerini de tamamlayacak.

Toplantıda Akademi ile ilgili katılımcılardan destek isteyen ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, sektör için eğitimin önemine dikkat çekti. Atik: “ASFED’in burada kuracağı asansör akademisi, sektörün geleceği için yapılmış en büyük yatırımlardan birisidir. Bugün burada çok güzel bir amaç için bir araya geldik. ESASDER’in, sektördeki firmalarımızın ve sizlerin desteği olmasa bu aşamaya gelemezdik. Buradan yetişecek pırıl pırıl gençler gelecekte sizlerin yanında çalışacak. Hepsi, gurur duyulacak eğitimlerini almış, nitelikli asansörcüler olarak mezun olacak. Bizler eğitime ne kadar önem verirsek asansör sektörü de o kadar kalkınıp, büyüyecektir.” dedi.

Eskişehir’de ASFED Yönetimini konuk eden ESASDER Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Boyacıoğlu da okulun Eskişehir için çok önemli olduğuna değinerek, proje için uzun süredir emek verdiklerini söyledi. Boyacıoğlu: “Eğitim projesine uzun süredir dernek olarak destek veriyoruz. Gelinen aşamada artık atölyelerin kuruluyor olduğunu görmek heyecan verici. Şu anda sektörümüzde ara eleman sıkıntısı en büyük sorunlarımızdan birisi. Günümüzde bakımcı ya da bir montör, çıraklık usulü dediğimiz sistemde firmalarda alttan yetişerek geliyor. Bu okul ile birlikte, 12 yaşında bu işi öğrenmeye başlayan genç insanlarla eğitimli ve nitelikli iş gücüne kavuşacağız. Biz, ESADER üyeleri ve Eskişehirli asansör firmaları olarak okulumuz için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.