07 Şubat 2021,FRONTE ASANSÖR, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

FRONTE ASANSÖR

Öz Şirketler Grubu’na bağlı olarak 1,5 yıl önce kurulan Fronte Asansör (Fronte Elevators And Building Systems) hedefi olan Türkiye’nin ulusal asansör markası olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

Öz Şirketler Grubu’na bağlı olarak 1,5 yıl önce kurulan Fronte Asansör (Fronte Elevators And Building Systems) Türkiye’nin ulusal asansör markası olma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. Fronte hakkında bilgi veren Genel Müdür Korkut Öz; “Fronte, kabin karkas sistemleri, asansör kapıları, yerli motor ve pano imalatı yapan bir şirket. 1,5 yıllık bir firma olmamıza rağmen şimdiye kadar beş ülkeye ihracat yaptık. Ekibimizle birlikte hem ihracatımızı ülke ve değer bazında arttırmak hem de ulusal marka olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Sektörde bilinen yabancı motor markaları seviyesinde, rakipsiz yerli bir motor üretmeyi hedeflediklerini belirten Öz; “Fronte’de asansör kabin karkas sistemleri yapıyoruz. Kabin karkas Ar-Ge’mizi geçtiğimiz İstanbul Fuarı’nda tanıtmıştık. Kabin ve karkasın haricinde kapı imalatlarıyla ilgili Ar-Ge çalışmalarımız da tamamladık. Şu anda asansör kapımız prototip halde çalışıyor durumda, test aşamasında. Türkiye’de maalesef yerli motorlar noktasında ciddi bir sıkıntı var. Bu nedenle de yerli motor üretimi konusunda ciddi çalışmalar yapıyoruz. Genelde resmi projelerde kullanılan yabancı motorlardan İtalyan motorlara Fronte markası olarak rakipsiz bir yerli motor imalatı gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Yakın zamanda ürünümüzü müşterilerimizle buluşturmak niyetindeyiz. Hedefimiz rakipsiz yerli motor üretimi yapmak” dedi.

Üretimde uzman bir ekiple çalıştıklarını ifade eden Öz; “Türkiye’de asansör konusunda ulusal marka yok. Bizim amacımız öncelikle ulusal sonra da uluslararası marka olmak. Markalaşma da üretimin çeşitliliğiyle gelişiyor. İmalat çeşitliliğini sağladığımız zaman dünya markası olmanın önü açılıyor. Hem Ar-Ge hem de dış ticaret konusunda geniş, sağlam bir ekiple çalışıyoruz. Ar-Ge konusunda Kocaeli Üniversitesi Profesörlerimizden, mühendis arkadaşlarımızdan, teknik ressam ve teknik çizimci arkadaşlarımızdan destek alıyoruz. Uzmanlardan destek aldığımız dış ticaret çalışmalarımız var. Fronte’nin kuruluşunun üzerinden 1,5 yıl gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen Özbekistan, Kıbrıs, Mısır, Tunus, Libya gibi ülkelere ihracat yaptık. İhracat konusunda uzman arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Hedefimiz dışa bağımlılığı azaltarak yerli üretimde rakipsiz marka olmak” dedi.