06 Kasım 2022,GENÇLERİN MESLEK SAHİBİ OLARAK YETİŞMESİNDE SORUMLULUK HEPİMİZİN, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

GENÇLERİN MESLEK SAHİBİ OLARAK YETİŞMESİNDE SORUMLULUK HEPİMİZİN

Recep ARSLAN - Genç Asansörcüler Derneği Başkanı

‘’Sürülüp ekilmeyen tarlalarımız olduğu gibi yetiştirilip yönlendirilmeyen gençlerimiz var’’ Türkiye’de yetişecek olan her bir gençten eğitim kurumları kadar meslek sahiplerinin de sorumluluğu vardır. Asansör gibi insan gücüne dayalı olan bir sektörde yetişecek kişilerin eğitim yıllarından yönlendirilmesi ve yetiştirilmesi gerekmektedir. Sektörün personel ihtiyacını karşılaması ve gençlerin okullarından mezun olduklarında yeterli donanımlara sahip olarak ne iş yapacaklarını bilerek meslek hayatlarına başlamaları için el ele verip mücadele etmeliyiz. Bu konuda Yapacağımız her bir hamle sektörümüze girecek olan her bir gence dokunacak ve bizlere insan gücü kaynağı olarak geri dönecektir. 

Eskiler usta olmak için şu iki kuralı söylemişlerdir ‘’Bir kendi ustanı geçeceksin. İki kendinden daha iyi en az iki usta yetiştireceksin’’ şimdi bizlerde alanımızda uzman ve usta olmak için kendimizden daha iyi gençler yetiştirmeliyiz. 

İlkesi bunlar olarak kurulan ve konusu tamamen sektöre yeni girecek olan gençleri yönlendirmek-yetiştirmek üzere kurulmaya hazırlanan Genç Asansörcüler Derneği olarak faaliyetlerimize başladık. 

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Alibeyköy Mesleki Ve Teknik Anadolu lisesi Ve İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki Ve Teknik Anadolu lisesinde Quattro Asansör sponsorluğunda  “Kariyer Basamaklarını Asansörle Çıkanlar’’ konu başlıklı eğitim seminerlerimizi düzenledik. İlerleyen zamanlarda gerçekleştirmek üzere eğitim programımızı hazırladık. Sizlerde sektörümüze girecek olan gençler için derneğimiz ile iletişime geçebilir, meslek liseleri için ürünlerinizden eğitim stantları oluşturarak meslek liselerine ulaştırabilirsiniz. 

İlerde Türkiye’de ve dünyada Asansör Sektörüne Yön Verecek Gençlere Selam Olsun…