15 Mart 2024,Hatemlift: 2023 ihracat performansımız oldukça başarılıydı, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

Hatemlift: 2023 ihracat performansımız oldukça başarılıydı

Hatemlift Genel Müdürü Muhammet Abdullah Hamurcu 2023 yılında asansör sektöründe ihracat performanslarının oldukça başarılı olduğunu ifade ederek "2023 yılı başında koyduğumuz hedeflerimize ulaştık. 2024 yılına ilişkin hedeflerimiz arasında, mevcut müşteri tabanımızı genişletmek ve yeni pazarlara açılmak gibi stratejik hedefler bulunmaktadır." dedi.

2023 yılında gerçekleştirdikleri ihracat faaliyetlerinde ürün ve hizmetlerini hedef pazarların ihtiyaçlarına uygun hale getirmek adına özel adaptasyonlar yaptıklarını kaydeden Hamurcu, "Bu adaptasyonlar, teknik özelliklerde ve tasarımlarda yapılan iyileştirmeleri içeriyor. Özellikle belirli coğrafi bölgelerdeki standartlara ve taleplere uyum sağlamaya odaklandık.

Ar-Ge ve yenilikçilik faaliyetlerine önemli yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımların ürün geliştirme sürecine etkileri, sektörde rekabet avantajı elde etmemize ve müşteri memnuniyetini artırmamıza yardımcı olmaktadır." dedi.

Hatemlift Genel Müdürü Muhammet Abdullah Hamurcu Avrupa Yeşil Mutabakatı ve benzeri düzenlemelerin, üretim ve ihracat faaliyetlerine etki ettiğine de değinerek sözlerini, "Bu çerçevede, ürünlerimizi çevre dostu ve sürdürülebilir özelliklere uygun hale getirme çalışmalarına öncelik veriyoruz. Türkiye'nin yeşil sanayi politikalarına uyum sağlamak adına, 2024 yılında asansör üretim sürecimizi daha sürdürülebilir ve çevre dostu uygulamalara odaklanarak entegre etmeyi planlıyoruz.

Yeşil teknolojilere yapılan yatırımlar, ürünlerimizin Avrupa pazarında rekabetçiliğini arttırmamıza yardımcı olmaktadır. Müşterilerin çevresel etkiyi azaltma eğilimleri, ürünlerimizin tercih edilirliğini artırmaktadır.

Küresel tedarik zinciri yönetimindeki dalgalanmalar ve tedarik süreçlerindeki zorluklar, üretim ve ihracat operasyonlarımızı etkiledi. Bu zorluklara karşı esnek bir tedarik zinciri stratejisi benimseyerek, alternatif tedarik kaynakları ve stok yönetimi gibi önlemler almaktayız.

Gelecek 10 yıl içindeki vizyonumuz, inovasyona odaklanmak ve sektörde liderliği sürdürmektir. Anahtar stratejilerimiz arasında global pazarlarda genişleme, sürdürülebilirlik alanındaki liderliği güçlendirmek ve müşteri memnuniyetini artırmak bulunmaktadır.

Elevex Konya 2024 Asansör fuarının sektörümüze önemli katkılarda bulunacağını umuyoruz." diye bitirdi.