07 Mart 2022,KEPİ, yeni tesisinde paket asansör sistemlerine yoğunlaşacak, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

KEPİ, yeni tesisinde paket asansör sistemlerine yoğunlaşacak

2015 yılında Emre İpek tarafından kurulan ve 2016 yılında da Ertan Madencan'ın ortaklığı ile faaliyetlerine devam eden Kepi Elevator Systems, asansör malzeme satışı ile çıktığı yola imalatı da ekleyerek devam etti. Kabin, otomatik kapı ve çelik konstrüksiyon üreten firma, paket asansör ve ekipmanları konusunda da uzmanlaşarak sektörün aranan, önde gelen firmaları arasındaki yerini aldı.

Üretim kapasitesini arttırmak ve paket asansör sistemlerindeki tecrübesi ile ihracat faaliyetlerine hız vermek adına ASO 2. OSB'de 4000 metrekarelik kapalı alana sahip yeni üretim tesisine taşınan Kepi Elevator Systems, ürün gamını genişletme ve hızlı aksiyon alma imkanına kavuştu. 

Kepi Elevator Systems Fabrika Müdürü Ertan Madencan yeni tesislerine taşınmanın kendilerine sağladığı avantajlarla hem ihracatta hem de üretim çeşitliliğinde önemli atılımlar geçekleştireceklerini kaydetti. Yeni tesislerinde güçlendirdikleri uzman kadrolarıyla müşterilerine daha hızlı, daha sorunsuz, daha güvenilir, daha üstün hizmet ile yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedeflediklerini ifade eden Madencan, "Bünyemizde yerli ve ithal tüm asansör bileşenleri mevcuttur. Bir asansör kuyusu içerisinde, asansörü sorunsuz şekilde çalışır hale getirecek bileşenlerin tamamını oluşturan, paket asansör sistemleri satışına büyük önem gösteriyoruz. Müşterilerimiz kuyu ölçülerini tarafımıza bildirdiğinde, istedikleri özellik ve ölçüleri baz alarak kendilerine kuyu yerleşimi sunuyor, doğru ürün seçiminde yardımcı oluyoruz." dedi.

Kepi ailesi olarak ana hedeflerinin müşterilerine paket asansör sistemleri tedariki sağlamak olduğunun altını çizen Ertan Madencan, asansörün projelendirme kısmından, imalat süreçlerinin takibi ve gerçekleştirilmesine  eksiksiz, hatasız ve optimum maliyetle müşterilerinin ve iş ortaklarının projelerini tamamladıklarını kaydetti.

"Müşteri geri bildirimlerinde ve anketlerimizde bizim en çok rastladığımız konu, eksiksiz paket malzeme sağladığımızdır. Bununla beraber mühendis ekibimizin projelendirme konusundaki tecrübesi ile beraber verdiğimiz hizmetlerin bütünlüğü ve özgün kabin dizaynlarımızın fark oluşturmasının başlıca tercih edilme sebeplerimizden olduğunu düşünüyorum." diyen Ertan Madencan, firma olarak üretim tesislerini yeni bir yere taşıma ihtiyacını doğuran süreci şöyle anlattı:

"2019 yılının son aylarında sadece kabin imalatı yapıyorduk. Bulunduğumuz üretim tesisi sadece kabin imalatına yetecek kapasitedeydi. Otomatik kapı imalatına başlamamızla yer sıkıntısı yaşamaya başladık. Önce bulunduğumuz OSTİM çevresinde ek binalar ile yer sorununu çözmeye çalıştık. Ancak farklı binalarda üretim yapmanın zorluklarını yaşadık. Sonunda da tüm üretimlerimizi ve hizmetlerimizi bir arada yürütebileceğimiz yeni üretim tesisimize taşındık.

Yeni üretim tesisimizde 4000 metrekarelik bir alanda müşterilerimize hizmet üretiyoruz. Üretim tesisimizde müşteri memnuniyetini arttırmak ve ürün gamımızı genişletmek için daha hızlı aksiyon alma imkanına kavuştuk.

Makina parkurumuzda bulunan lazer kesim, abkant büküm v.b. son teknoloji sac işleme makinaları ile birlikte tasarımdan son ürüne kadarki süreçte çağın gerektirdiği şekilde imalatlarımızı gerçekleştirmekteyiz. 

Gelecek hedeflerimiz doğrultusunda yeni makina yatırımlarımızı bugünden planlayarak gelecekte oluşacak talepler için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

Yeni fabrikaya taşınma sürecinden sonra özellikle otomatik kapı ve kabin bölümünde nitelikli eleman ihtiyacımız ciddi anlamda arttı. Yeni eleman alımımız halen devam ediyor. 

Taşınma kararı almamızda en büyük etken kapasite kullanım oranımız ve proses aktarımlarında yaşanan sıkıntılardı. Bunları şu anda büyük oranda aştık ve kapasitemizi daha da arttırmak için yeni üretim sistemleri geliştirmek amacıyla çalışmalarımız devam ediyor."

- Yoğun bir ihracat temposu yakaladık
İthalat odaklı çalışan yurtdışı müşterilerinin özellikle dikkat ettikleri unsurların başında kendi taleplerine verilecek yanıtın niteliğinin yer aldığını belirten Ertan Madencan, yurtdışından gelen taleplere sağladıkları nitelikli dönüşler, katıldıkları fuarlar ve dış ticaret birimlerinin katkıları ile beraber yoğun bir ihracat temposu yakaladıklarını söyledi.

Özellikle hedef pazar olarak Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Rusya bölgesini odaklarına yerleştirdiklerini ifade eden Madencan, "Bu amaç doğrultusunda Özbekistan'da bayilik kurduk ve montaj dahil hizmet vermeye başladık. Üretimlerimizi yüzde 80 oranında ihracat ekseninde konumlandırmaya çabalıyoruz.

İmalat faaliyetlerimizde şu an asansör otomatik kapıları, kabin, karkas ve çelik konstrüksiyon üretimi yapıyoruz. Otomatik kapı ürünlerimizin kapsamını genişleterek niteliksel çeşitlilik ve adet olarak artışlar ile beraber pazar payımızı arttırarak Türkiye'de ilk 5 firma arasına girmeyi hedefliyoruz.  

Asansör kabini üretimimizde de yenilikçi ve fark yaratacak özel tasarımları müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda özellikle yurtdışı müşterilerimize kendilerine ve projelerine özel yaptığımız kabin tasarımlarıyla 'KEPİ' markasının bilinirliğini arttırmayı hedefliyoruz." dedi.

Kepi Elevator Systems Fabrika Müdürü Ertan Madencan sözlerini; "Asansör Vizyon Dergisi'nin her sayısını özellikle takip eden birisi olarak bu söyleşiyi yapmaktan memnuniyet duydum. Firmamız adına bu güzel sohbetten dolayı Asansör Vizyon ailesine teşekkür ederiz." diye bitirdi.