07 Şubat 2021,KONEL ELEKTRONİK AÇILIŞ, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

KONEL ELEKTRONİK AÇILIŞ

2009 yılında asansör kumanda kartları, asansör boy fotoseli, asansör kurtarma sistemleri, kapı kontrol motor ve sürücüleri, asansör uzaktan takip ve erişim sistemleri üretimi yapmak üzere faaliyetlerine başlayan Konel Elektronik, 18 Temmuz 2020 Cumartesi günü fabrika açılışı ve ürün lansmanı programını geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Programda, 4000 metrekarelik yeni fabrika ve Revo Drive ile İmdatcell+ ürünleri tanıtıldı. 

2009 yılında asansör kumanda kartları, asansör boy fotoseli, asansör kurtarma sistemleri, kapı kontrol motor ve sürücüleri, asansör uzaktan takip ve erişim sistemleri üretimi yapmak üzere faaliyetlerine başlayan KONEL Elektronik, 18 Temmuz 2020 Cumartesi günü fabrika açılışı ve ürün lansmanı programını geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Programda, 4000 metrekarelik yeni fabrika ve Revo Drive ile İmdatcell+ ürünleri tanıtıldı.

KONEL Elektronik’ten Emre Kansız, Mustafa Kansız, MR Lift Asansör’den Mücahit Sökmen, ASRİAD Konya Şube Başkanı Mustafa Balta, Küçük Grup’tan Ahmet Yavru, Acrolift’ten Mesut Bağcı ve Orpan Elektronik’ten İbrahim Paylan’ın eşlik ettiği kurdele kesim töreninin ardından katılımcılar KONEL ürünlerinin yer aldığı showroomu, ardından da üretim alanlarını gezdi. KONEL’in yeni üretim tesisi katılımcılardan tam not aldı.

Açılış proramında ilk konuşmayı KONEL Elektronik İdari Müdürü Sevim Danacı gerçekleştirdi. Ardından Genel Müdür Emre Kansız konuklarına seslendi. 10 yılı aşkın süredir elektronik sektöründe faaliyet yürüttüklerini kaydeden Kansız, Türkiye’nin gelişmesinin temel taşının üretim olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini söyledi. Kansız, “4000 metrekare alana sahip üretim tesisimizde sahip olduğumuz makine ve teçhizatla ünlerimize ait yan mamulleri kendi bünyemizde üreterek maliyetlerimizi minimum seviyede tutmayı başardık. Sahip olduğumuz tam otomatik SMD dizgi hattıyla Avrupa standartlarına uygun üretim teknikleri kullanıyoruz. Optik inceleme ve otomatik SMD yapıştırma makinelerimizle de ürünlerimizde karşılaşılabilecek hata payını minimuma indirdik. Üretim kalitemizi arttırarak gücümüze güç kattık.” dedi.

Emre Kansız, KONEL Asansör AR-GE Birimi’nin çalışmaları sonucunda İmdatcell+, KONELce, Revo-LC, PMSM Motor, Revo Drive ve sürücü kartı ile dahili güç kaynaklı tam otomatik kapı kontrol kartını başarılı bir şekilde ürettiklerini de söyledi.

KONEL Asansör olarak akademik alt yapısıyla hem asansör sektörünün hem de Türk sanayisinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak üretim yaptıklarını ifade eden Emre Kansız, ürünlerini bu ihtiyaçlara uygun olarak tasarladıklarını da sözlerine ekledi.

İhracat faaliyetleri hakkında da bilgi veren Emre Kansız, “İhracat birimimize ayrı bir önem veriyor, hem ülkemizi hem de firmamızı yurtdışında en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Yurtdışı pazar payımızı ve ihracatımızı arttırmak satış hedeflerimiz içerisinde ön sıralarda yer alıyor. Firmamızın ihracat hacmi de her geçen gün katlanarak artıyor. İhracat yaptığımız ülke sayısı 15. Hedefimiz sadece bu ülkelerle sınırlı değil. Dış ticaret ekibimizle küresel ölçekte de yükselmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

“Türkiye olarak gelişmekte olan bir ülkeyiz gelişen teknolojiye de ayak uydurabiliyoruz. KONEL olarak da yenilikleri yakından takip ediyor, gerek makine parkurumuz gerekse kalifiye personelimizle her geçen gün gücümüze güç katıyoruz.” diyen Emre Kansız “Kuruluşunun ilk yıllarındaki KONEL ile bugünkü KONEL arasında çok büyük fark var. Firma olarak satış ve pazarlama konusunda birebir diyaloglarla müşteri memnuniyetine büyük önem veriyoruz. Hem yurtiçi hem de yurtdışı satışlarımızı elektronik konusunda tecrübeli ve uzman çalışma arkadaşlarımızla gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin her yerinde KONEL markasını görmek mümkün. 10 yıl sonra ise yurtiçiyle kalmayıp yurtdışında da önde gelen lider bir firma olacağımızdan şüphemiz yok.” dedi.

Emre Kansız’ın ardına ASRİAD Konya Şube Başkanı Mustafa Balta konuşmasını yaptı. Konuşmasını iyi dilekleri ile sonlandıran ASRİAD Konya Şube Başkanı Mustafa Balta, Emre Kansız’a açılış hediyesini takdim etti.

Protokol konuşmalarının ardından Reşat Yiğen tarafından KONEL’in yeni ürününün tanıtımını yaptı. Reşat Yiğen İmdatcell+ ürününün yeniliklerinden bahsetti. Lansman boyunca devam eden bir de çekiliş gerçekleşti. Bu çekiliş doğrultusunda konuklara KONEL ürünlerinden hediyeler dağıtıldı.