06 Eylül 2021,METROPLAST ASANSÖR EĞİTİM SEMİNERİ, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

METROPLAST ASANSÖR EĞİTİM SEMİNERİ

1994 yılında, İstanbul Pendik’te üretime başlayan Metroplast Asansör, bugün 12.000 metrekarelik modern üretim tesisiyle asansör güvenlik komponentleri ve yedek parçaları üzerine üretim yapıyor. Ürün gamına son olarak uzun Ar&Ge ve test çalışmalarını tamamlayarak geçtiğimiz aylarda seri üretimine ve satışına başladığı dişlisiz motor grubunu da ekleyen Metroplast Asansör; ISO 9001:2008, CE, GOST, TSEK ve TSE gibi, ulusal ve uluslararası birçok kalite belgesine sahip, yüksek kalite standartlarına uygun üretilen ürünlerini, 25‘den fazla ülkeye ihraç ediyor.

"Asansörde Tam Güvenlik" sloganıyla yola çıkan ve sektörel eğitim çalışmalarına büyük önem veren Metroplast, gerek düzenlediği gerekse destek verdiği birçok eğitim seminerine imza attı.

Son olarak Diyarbakır'da Güneydoğu Anadolu Asansörcüler Derneği (GÜNAYSAD) ev sahipliğinde bir eğitim semineri düzenleyen Metroplast Asansör, Anadolu'nun birçok kentinde seminerlerine devam edecek. 

Diyarbakır Divan Otel'de GÜNAYSAD'ın  katkıları ile düzenlenen Metroplast Asansör Eğitim Semineri'nde dişlisiz motorun ve güvenlik komponentlerinin tanıtımı yapıldı. 

Seminerde açılış konuşmasını GÜNAYSAD Başkanı Remzi Aslan yaptı. Remzi Aslan konuşmasında düzenlenen seminer ile asansör güvenlik komponentlerinin önemine bir kez daha dikkat çekilerek, asansörlerde görsellikten çok güvenliğin ön planda olması gerektiğini tekrar hatırlatmayı amaçladıklarını söyledi. Remzi Aslan, "Başta Metroplast Asansör Genel Müdürü Sayın Levent Akdemir olmak üzere tüm Metroplast Asansör ailesine böyle önemli bir konuda seminer düzenledikleri için şükranlarımızı sunuyoruz." dedi. 

GÜNAYSAD Başkanı Remzi Aslan konuşmasının ardından Levent Akdemir'e teşekkür plaketi sundu.  

Remzi Aslan'dan sonra söz alan Akdemir, modern makine parkuru ile faaliyetlerini sürdüren Metroplast'ın kurulduğu günden bu yana kaliteyi markalarının vazgeçilmez ve en önemli değeri olarak gördüklerini söyledi. Akdemir, "Asansörün en önemli güvenlik aksamı olan frenlerin doğru montajı hayati önem arz etmektedir. Amacımız, sahada faaliyet gösteren arkadaşlarımızı doğru bilgilendirerek güvenliği en üst düzeye çıkarmaktır. Bu amaçla sizle ile birlikteyiz. 

Teknik hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan Metroplast Asansör; müşterilerinin ve paydaşlarının güveninden aldığı güç ile yükselen değer olmaya devam edecektir. 'Asansörde Tam Güvenlik' ilkemizden yola çıkarak, AR-GE disiplinimiz ile sektörde ilklerin öncüsü olmaya devam ediyoruz. Satış sonrası teknik destek hizmetimiz ile müşterilerimizin her zaman yanında olmak, ürünlerimizin her aşamasında kalite prensibiyle sektörde referans gösterilmeye devam etmek ve asansörde kaliteli montaj ile ilgili sürdürülebilir çözümler üretmek için durmadan çalışıyoruz.

Sektördeki tecrübemizle, yetişmiş insan kaynağımızla ürünlerinde fark yaratan, yaptığımız her işte, yenilikçi ve yaratıcı çözümlerimizle müşteri ve çalışanlarımızın memnuniyetini ön planda tutan, sürdürülebilir kalite anlayışını benimseyen bir şirketiz. 'İlklerin markası' olma iddiamızın yeni ürünü olan dişlisiz motorumuzu sizlere tanıtmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

Metroplast Asansör, olarak 2021 yılının başında seri üretimine başlayıp satışa hazır hale getirdiğimiz farklı motor tiplerini ürün yelpazemize ekledik. Metroplast Asansör’ün yeni üretimine başladığı dişlisiz motor grubu bu ürün tipleri arasında yer alıyor.

Dişlisiz motor grubu, askı ve kasnak bileşenlerine göre 2 ile 30 KW güç aralığında 1, 1.6 ve 2 m/sn hızlarında farklı motor tiplerinin seri üretimine başlandı ve satışa sunuldu." diye konuştu.