07 Mayıs 2021,ORHAN ALİBAŞOĞLU: SEKTÖRE  KALİTELİ VE UCUZ ÜRÜNLER SUNACAĞIZ, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

ORHAN ALİBAŞOĞLU: SEKTÖRE KALİTELİ VE UCUZ ÜRÜNLER SUNACAĞIZ

Blues Asansör Yönetici Direktörü Orhan Alibaşoğlu, Blues Asansör olarak sektörde 40 yıldır faaliyet gösterdiklerini ve firma bünyesinde birçok yerli ve yabancı asansör markası bulunduğunu söyledi.

Asansör sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösterenbir firmasınız. Sizce asansör sektöründeki en büyük sorun nedir? 

Asansör sektöründe 1976 yılından bu yana üretim ve satış faaliyetlerinde bulunmaktayız. Geçen onlarca yılda kurumsal bir bakışla gerek yurt içi gerek yurt dışı üretim ve satış faaliyetlerimizde marka güvenilirliğinin sağlanması ve sorunların çözüme kavuşturularak müşteri memnuniyetinin sağlanması noktasına odaklandık. Kurumsal bakış asansör sektöründe en eksik olduğumuz nokta olduğunu düşünüyoruz. Üretim, eğitim, organizasyon aşamalarının her birinin kurumsal bir vizyonla ele alınarak asansör sektöründe belimizi büken en önemli sorunların çözüme kavuşabileceğini düşünüyoruz.

Üretimi faaliyetleri yanında market deneyimi ile kendi adınıza ve sektörel olarak beklentileriniz nedir?
Son dönemde ticari faaliyetlerin internet mecrasına taşınması ve birçok kanaldan yürümeye başlaması ile asansör market fikri bu faaliyetleri kurumsal ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile yürütebileceğimiz ideal bir platform olarak doğdu. Asansör market deneyimimizde hedeflerimiz arasında ticari faaliyetlerimizi e-ticaret entegrasyonları ile sistemsel ve belirli işleyişlere ve kriterlere uyarak sektörde bu anlamda yeni bir marka oluşturmak var.

Blues Asansör'ün hedef kitlesini tanımlayabilir misiniz?
Kurulduğu günden bu güne firma hedef kitlemiz son kullanıcı ve asansör sektöründe bizzat satış faaliyetinde bulunan montajcılar, asansör firmaları, inşaat firmaları oldu. Asansör market ile de yine hem bireysel olarak son kullanıcıya asansör ve asansör malzemeleri çözümü sunuyoruz hem de asansör ve inşaat firmalarına asansör malzemeleri ve paket asansör çözümleri sunuyoruz.

'Blues Asansör Market' daha çok yeni bir oluşum. Altyapınız ve ürün çeşitliliğinizi göz önünde bulundurarak sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeteneğe sahip misiniz?
Firma 40 yıllık iş bitirme ve tedarik deneyimi ile asansör sektöründe yer edinmiş yurt dışında dahi Türk markası asansör kimliğini gereğince taşımanın kaygısını duymuş ve duymaya devam etmektedir. 2019 ve kısmen 2020 yılında ülkemizin özellikle döviz eksenli yaşadığı negatif ekonomik ataklarda paket asansör fiyatlarını 2018 yılı fiyatlarında tutarak sektöre destek vermiştir. 'Blues Asansör Market' yerli, yabancı tedarik ve çözüm ortakları, ürün çeşitliliği ile hizmet vermektedir. 

İstanbul Kartal’da “Türkiye’nin En Büyük Asansör Marketi” sloganı ile 4500m2 kapalı olmak üzere toplamda 22.500m2 alanda asansör malzemeleri ve paket asansör satışını gerçekleştiriyoruz.

Üretim ve satış faaliyetleri pandemi döneminde ne gibi değişikliğe uğradı ve bu dönemde şirket olarak herhangi bir önem aldınız mı?
Pandemi tüm dünyayı etkisi altına aldı umarım bundan bir an önce kurtuluruz. Her ne kadar sözler bir ütopya gibi görülse de bunu ummaya devam edeceğiz. Tabi ki pandemiye karşı da önlemlerimizi almamız gerekiyor. 

Şirketimiz pandeminin ilk çıktığı an itibariyle gerek bulaş riski gerekse devletimizin aldığı önlemler doğrultusunda kapasitesini azaltarak personelini kısa çalışma ödeneği ile izne ayırmıştır. Daha sonra kademeli olarak normal çalışma düzenine geçmiştir. Ayrıca hijyen ve sosyal mesafe kuralları maske kullanımı firmamızda zorunlu olarak personelimiz tarafından uygulanmakta. Depomuzdan gerçekleştirdiğimiz satışlarımızda temassız ödeme gibi kolaylıkların yanında müşterilerimizden kurallara tam uymalarını rica ediyoruz ve bizim gördüğümüz insanlarımız pandemi konusunda gerçekten hassas ve pandemi konusunda bizim taşıdığımız hassasiyeti onlar da taşıyorlar.