07 Şubat 2021,PROCUBE İLE İYON YAZILIM ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

PROCUBE İLE İYON YAZILIM ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

Procube Endüstri 4.0 Teknoloji Sistemleri A.Ş., 1 Ocak itibariyle İyon Yazılım ile protokol imzalayarak çözüm ortaklığı kurdu.

Asansör sektöründe Nesnelerin interneti (IoT) tabanlı akıllı asansör teknolojileri Protracer’ı geliştiren Procube, 1 Ocak 2020 itibariyle İyon Yazılım ile protokol imzalayarak çözüm ortaklığı kurdu. Söz konusu işbirliği ile sektörde bir ilke imza attıklarını dile getiren Procube Genel Müdürü Şenol Korkmaz, asansör sektörü üzerine yaptıkları çalışmalardaki bilgi birikimlerini, etki alanlarını genişletecek ve entegre sistemler üretecek bir şekilde kapsamlı bir çözüm ortaklığına taşıdıklarını söyledi.

“Her iki şirketin de ürünlerinin birbirine entegre çalışacağı bir altyapıya geçiyoruz.” diyen Şenol Korkmaz, tam otomasyona geçmenin ilk adımlarının atılmasıyla asansör yolcusu için de daha fazla güvenlik ve haberleşme imkanı sağlanacağına dikkat çekti. Bu birleşmenin amacının sadece yurtiçinde yapılacak bir işbirliği olmadığını ifade eden Korkmaz, yurtdışına açılmayı da hedeflediklerini kaydetti.

Procube, 2020’de ihracata başlayacak
Asansör sektöründe hem üretimde hem de kullanımda farklılıklar getirecek olan 81-28 AC yönetmeliği, 2020 Mayıs ayında Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de yürürlüğe girecek. Hali hazırda yürütülen denetimlerin yetersiz kaldığını iddia eden Procube Genel Müdürü Şenol Korkmaz, 81-28 AC yönetmeliğinin asansörlerde güvenliği arttıracağını söyledi. 2017 yılında üretimine başladıkları Protracer’ı Avrupa Standartlarında ürettiklerini kaydeden Korkmaz, ürünü fiyat avantajı ile dış pazara sunmaya başlayacaklarını belirtti.

İran, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Romanya ve Arnavutluk’a ürün gönderdiklerini söyleyen Korkmaz, “2020 yılı itibariyle ihracat faaliyetlerine daha yoğun zaman ayıracağız” dedi.