07 Şubat 2021,STOPER ASANSÖR, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

STOPER ASANSÖR

Stoper Endüstriyel Ürünler Genel Müdür Yardımcısı Melike Demirci "Yeni diktatör üretimimiz ile yaşanan kayıpları ortadan kaldırıyoruz" Stoper Endüstriyel Ürünler Genel Müdür Yardımcısı Melike Demirci ile firma faaliyetleri ve hedefleri hakkında yaptığımız röportajda Melike Demirci bize son olarak geliştirdikleri diktatörleri ve ürünün avantajlarını anlattı.

2000 yılında asansör malzemeleri üretimi amacı ile kurulan Stoper Endüstriyel Ürünler, kurulduğu günden bugüne, asansör malzemelerinin yanı sıra alüminyum mimari sistem aksesuarları ve yurtdışında birçok firmaya yedek parça üretimi sağlıyor. Stoper Endüstriyel Ürünler Genel Müdür Yardımcısı Melike Demirci ile firma faaliyetleri ve hedefleri hakkında yaptığımız röportajda Melike Demirci bize son olarak geliştirdikleri diktatörleri ve ürünün avantajlarını anlattı.

 

Sayın Melike Hanım, firma olarak yeni yatırımlarınız var mı? Hedefleriniz doğrultusunda yatırımlarınızı ne şekilde planlıyorsunuz?

Elbette var. Hedeflerimizde üretimde sürekli kapasite ve verimlilik artırımına gidiyoruz. Üretim hattımıza yeni makine alımları yaparak, makine parkurumuzu daha güçlü hale getiriyoruz. Aynı zamanda kalifiye personel alımı ile istihdam artışı yaparak, Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedeflerimiz arasında bulunduruyoruz.

 

Bünyenizde yer alan ürün grupları hakkında bilgi vererek, üretim ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz?

Çeşitli sektörlere vermiş olduğumuz hizmetlerin farklılığı, ürün gruplarımızın farklılığına sebep olduğu gibi satış stratejilerimizde de farklılık yaratmaktadır. Asansör sektöründe ki ürün gruplarımızdan bahsedecek olursak; Kramer Kapı, Lir Pompası, Halat Şişesi ve ürün grubumuzun en yeni üyesi diktatörü satış ekiplerimiz sipariş talep bazlı veya doğrudan satış olarak müşterilerimize ulaştırmaktadır. Bu doğrultuda tüm Türkiye genelinde, asansör montaj-bakım ve revizyon firmalarının bir çoğuna satış ve satış sonrası teknik destek hizmeti vermekteyiz.

 

Bu arada yeni ürününüzden bahsettiniz. Yeni ürününüz ile ilgili detaylı bilgi paylaşabilir misiniz?

Tabi ki. Sektör olarak bildiğimiz üzere, kapı amortisörleri yaz ve kış olmak üzere mevsimsel ayar gerektirmektedir. Ancak bu ayar, işçilik ve zaman kaybına sebebiyet verir. Stoper olarak, sektörde kanayan yara ve kayıpları, müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler sonucu değerlendirerek tespit edip, Kramer kapı tasarımımızda da yaptığımız gibi yoğun Ar-ge çalışmalarımız ile tasarımı ve kullanımı yenilenen fark yaratan diktatörümüzü üretmeye başladık.Çalışma prensibi olarak yaşanan kayıpları ortadan kaldırdığımız yeni üretim diktatörümüz,yaz-kış ayarı gerektirmeden kullanılmaktadır.

 

Yeni ürününüzdeki satış ve pazar hedeflerinizi de bizimle paylaşabilir misiniz? 

Öncelikli olarak 2017 CNR Expo Fuarı’nda görücüye çıkan diktatörümüzden, ziyaretimize gelen misafirlerimize fuar sonrası bedelsiz numune gönderimi yaparak ilk adımı attık. Aynı zamanda yurtiçinde çalıştığımız müşterilerimize ve talep olması durumunda her firmaya numune gönderimi sağladık. Temelde amacımız, firmalarımızın saha kullanımını geçekleştirerek farkı fark etmelerini istiyoruz. Yaklaşık olarak 4 aydır gönderdiğimiz numunelerimizin geri bildirimlerinden oldukça memnunuz. Bu vesile ile her kullanım siparişe dönüşebiliyor.

 

Bunların yanında ihracat faaliyetlerinize de değinerek bu konudaki çalışmalarınızı ve hedeflerinizi bize anlatabilir misiniz?

2015 Interlift Fuarı’na katılımımızla ihracat hacmimizde artış sağladığımız gibi, içinde bulunduğumuz bu yıl içerisinde diktatör ile birlikte farklı 2 ülkeye de ihracatımız başlamış oldu. Önümüzde ki 2017 Interlift Fuarı’nda ise hedefimiz 4 farklı ülke ile yüzde 15 oranında ihracat artışı sağlamaktır.

 

Genel olarak firmanızın bu yıl ve gelecek yıllar için hedefleri nelerdir?

Stoper Endüstriyel Ürünler olarak, sürekli hedefimiz çalışanlarımızın memnuniyet ve başarılarının devamlılığını sağlayabilmek. Dolayısıyla müşterilerimize vereceğimiz hizmeti maksimum verimlilikle sunabilmektir. Bunlarının yanı sıra daha öncede belirttiğimiz gibi, en büyük hedefimiz ülkemizin kalkınması için dünyada markalaşmış tüm firmalar ile yarışabilecek düzeyde üretim yapabilen bir “TÜRK MARKASI” olmaktır.