09 Ocak 2024,TASFED BALIKESİR'DE TSE EN 13015 STANDARDI'NI VE BAKIM MALİYETLERİNİ ANLATTI, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

TASFED BALIKESİR'DE TSE EN 13015 STANDARDI'NI VE BAKIM MALİYETLERİNİ ANLATTI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi'nde bir araya gelen Balıkesirli asansör firmalarına Türkiye Asansörcüler Federasyonu (TASFED) Başkan Vekili Cem Bozdağ tarafından TSE EN 13015 Standardının ve bakım maliyetlerinin anlatıldığı bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Yapılan bu bilgilendirme toplantısında "TS EN 13015 Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Bakımı, Bakım Talimatları İçin Kurallar Standardı" detaylı bir şekilde ele alındı. TS EN 13015 Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Bakımı - Bakım Talimatları İçin Kurallar Standardı detaylı bir şekilde ele alınarak asansör bakımlarının nasıl yapılması gerektiği firmaların ve bina yetkililerinin sorumlulukları, risk değerlendirilmesi, bakım talimatı el kitabı, Ek A Bakım kontrolleri hakkında bilgi verildi.

Ayrıca hayali bir firma üzerinden bakım için maliyet analizi yapıldı. Bu maliyet analizinde toplam bakım sayısı 400 adet olan HYB Belgeli bir firmanın 2024 yılı için bir bakımın maliyetinin KDV dahil 926,23 TL olacağı hesaplandı.