07 Şubat 2021,TASİAD’dan Bakanlıklara Ziyaret, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

TASİAD’dan Bakanlıklara Ziyaret

Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD), 11 Ekim Çarşamba Günü T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ı; 25 Ekim Çarşamba günü T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’i ziyaret ederek, TASİAD faaliyetleri ve sektörün genel durumu üzerine göüş alışverişinde bulundular. Ziyaretlerde ayrıca TASİAD Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında da detaylı bir sunum yapıldı.

 

TASİAD Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ı ziyaret etti

Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD), Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret 11 Ekim Çarşamba Günü gerçekleştirilirken, ziyarette TASİAD Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başta olmak üzere TASİAD’ın faaliyetleri anlatıldı. TASİAD Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili Bakanlığın görüş ve desteklerini almak istediklerini kaydeden TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan, görüşmede Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’a, okul projesinin amaçları ve projenin mimari detayları hakkında geniş kapsamlı bilgi aktardı. Sunumu dikkatle dinleyen Ceylan, konu ile ilgili tebriklerini dile getirirken, “Bu proje ile sosyal sorumluluk kapsamında çok değerli bir çalışma başlatmış ve sektörünüz adına da çok değerli bir adım atmışsınız. Derneğinizi ve üyelerinizi çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum, Bakanlık olarak da destekliyoruz” diyerek konu ile ilgileneceklerini dile getirdi.

 

Ziyarette, TASİAD Yönetim Kurulu olarak eğitime verdikleri önemin sonucu okul projesine başladıklarını anlatan Başkan Ahmet Fikret Gökhan, sektörün de ciddi anlamda eğitimli eleman sorunu yaşadığına dikkat çekti. Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan da sanayi okul işbirliği çerçevesinde atılan tüm adımlara destek olduklarını, özellikle meslek örgütlerinin kendi alanlarında yapacakları her türlü eğitim projesine ellerinden gelen desteği vermek için çalıştıklarını söyledi.

 

TASİAD, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na okul projesini anlattı

Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD), T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’i de makamında ziyaret etti. Ziyarette TASİAD Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyarette TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan öncelikle TASİAD hakkında bilgi vererek derneğin faaliyetlerinden bahsetti. Ahmet Fikret Gökhan, TASİAD’ın eğitime verdiği önem ile hayata geçirdiği projesi TASİAD Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında detaylı bir sunum yaptı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken konu ile yakından ilgilendi. Çelik; “Okul projeniz ile sektörünüz adına çok faydalı bir çalışma başlatmışsınız. Bu faaliyetlerin genele yayılması gerekir, bunun ile ilgili yapılacak tüm çalışmaları destekleyeceğiz. Derneğinizi ve üyelerinizi tebrik ediyorum” diyerek Bakanlık adına destek sözü verdi. Bu tarz çalışmaların Türk ekonomisi ve eğitim hayatına da destek olacağını hatırlatan Çelik, her sektörde benzer projelere ihtiyaç duyduklarını, bu projenin örnek teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

 

Ziyarette ayrıca Türk asansör sektörünün genel durumu, yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri de detaylı bir şekilde ele alındı. Ziyaret karşılıklı görüş alışverişinin ardından tekrarlanması ümidiyle tamamlandı.