11 Ocak 2023,TASİS,  bir dizi toplantı programı düzenledi, Asansor Vizyon Dergisi, Asansör Adına tüm Aradıklarınız Bu Sitede

TASİS, bir dizi toplantı programı düzenledi

Tüm Asansör Sanayicileri İşverenler Sendikası  (TASİS) "Sektörün Birleştirici Gücü" sloganıyla açılış toplantısını 15 Ekim 2022 Cumartesi günü Mövenpick Hotel İstanbul Asia Airport'da düzenlemişti. Asansör Vizyon Dergisi olarak bizim de takip ettiğimiz açılış programına TASİS üyeleri başta olmak üzere çok sayıda sektör ve kurum temsilcisi katılmıştı.

TASİS Başkanı Turgay Kuluğ TASİS'in 1 Mayıs 2020 tarihinde faaliyetlerine başlayan Asansör Sanayicileri Derneği (ASDER) çalışmaları sonucu kurularak 376 üye işletmesi, bu işletmelerin istihdam ettiği 3 binin üzerinde çalışanı ve Türkiye'nin hemen her ilinden katılımcısı olan bir yapı olarak faaliyetlerine başladığını, TASİS'in açılış töreninin yapıldığı 15 Ekim gününün kendisi için bayram niteliğinde olduğunu tekrar ifade ederek, "15 Ekim 2022 tarihinden sonra asansör sektöründe her şey sektör mensuplarımızın istediği gibi olacak. TASİS olarak sektörümüzde yaşanan problemlere yönelik, birleştirici, rehabilite edici, çözüm odaklı her türlü faaliyeti sendikamız çatısı altında yapacağız. Asansör sektöründe bugüne kadar tam anlamıyla yapılamayan örgütlenme ruhunu TASİS bünyesinde üyelerimizin de desteği ile yaşayacağız, sektörümüze de yaşatacağız." dedi.

Turgay Kuluğ, "Asansör sektörü 90'lı yıllarda faaliyetlerine hız verdi. Ve bugüne kadar sektörümüzde etkili bir STK yapılanması varlığını maalesef gösteremedi. İşte biz bu eksiği TASİS olarak kapatmak üzere yola çıktık ve önümüzdeki dönemde sektörümüz adına bir dizi çalışmalarımız olacak. Eğer biz, 70 bin insana istihdam sağlayan asansör sektöründe yaklaşık 4 bin 500 işletme ve 1 milyona yakın asansör ünitesine hizmet veren yerli firmalarımıza sahip çıkmazsak yabancı sermayeye Türk asansör sektörünü altın tepside sunup gideceğiz. Bu sadece sektörel değil aynı zamanda milli de bir sorun. Bizler asansör sektöründe olduğumuz için bu alanı korumak, kurtarmak ve sahiplenmek zorundayız. Eğer bizler bakım, onarım ve montaj firmalarına sahip çıkmazsak üretici firmaların varlığından da bahsetmemiz mümkün olmayacak. Asansör sektörü, üretici firmalar ile bakım, onarım ve montaj firmalarından oluşuyor. Bu iki grup bir araya gelerek bir bütün içinde hareket etmezse sektörümüz zayıflamaya devam edecek. TASİS olarak biz bu bütünlüğü sağlamaya talibiz. Bunu sağlayabilecek TASİS'den başka bir oluşum da maalesef yok. TASİS olarak tüm Türkiye'de yapılanarak çalışmalarımızı en etkin biçimde arttırarak sürdüreceğiz. Tüm Türkiye'de yapılanarak çalışmalarımızı etkin bir şekilde sürdürmek adına Kasım ve Aralık aylarında bir dizi toplantı düzenledik. 19 Kasım 2022 Cumartesi günü Denizli ile başlattığımız toplantı programımıza, 25 Kasım 2022 Cumartesi günü EAYSAD işbirliği ile İzmir'de, 26 Kasım 2022 Pazar günü Afyonkarahisar'da, 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Sivas'ta, 17 Aralık 2022 Cumartesi günü Kahramanmaraş'ta ve 27 Aralık 2022 Salı günü de Kastamonu'da yaptığımız toplantılar ile devam ettik.  Bu toplantılarda hem TASİS'in çalışma programını, hedeflerini ve sektör için yapacaklarını konuştuk hem de sendikamıza yeni üyelikler kazandırdık. 2023 yılında da toplantılarımıza devam ederek 'Sektörün Birleştirici Gücü' sloganımıza yakışır bir TASİS'i tüm üyelerimiz ile birlikte hak ettiği konuma yükselterek asansör sektörünün özlediği STK çalışmalarına devam edeceğiz. " dedi.