05 Eylül 2022,

"Yükseliş Asansör, test kulesinde 6.0 m/sn hızlara kadar test yapacak"

Ammar KHALFA - Yükseliş Asansör Dış Ticaret Ortadoğu Bölge Sorumlusu

1980 yılında kurulan Yükseliş Asansör şu an 27.000 metrekaresi kapalı, 23.000 metrekaresi açık alanda üretim faaliyetleri yürütüyor. Yükseliş Asansör’de 5 yılı aşkın bir süredir dış ticaret biriminde Ortadoğu bölge sorumlusu olarak satış ve pazarlama faaliyetleri yürüten Ammar Khalfa ile Yükseliş Asansör'ü ve ihracat çalışmalarını konuştuk.

Alanında uzman 210 kişilik kadroları ile yüksek kaliteli ürünlerini yurt içi ve yurt dışı pazarlar ile buluşturduklarını ifade eden Ammar Khalfa, "Ürün yelpazemizde elektrikli ve hidrolik olmak üzere yolcu ve 20 tona kadar kapasite yük asansörleri, dairesel ve standart otomatik kapılar, kat ve kabin butonları, makine şasesi, kabin ve ağırlık şaseleri ve tüm güvenlik komponentleri yer alıyor. Yükseliş Asansör olarak komple paket asansörler ve asansör komponentlerinin üretim ve pazarlama çalışmalarını yürütüyoruz. Standart projelerin yanı sıra, iş ortaklarımızın özel projelerinde de uzman mühendis kadromuz ile çözümler sunuyoruz. Talep sürecinden başlayarak, projelendirme, teklif-satış, üretim, ihracat ve satış sonrası olmak üzere tüm süreçlerde iş ortaklarımıza aktif olarak hizmet veriyoruz.

Yükseliş Asansör, yüksek kaliteli ürünleri, modern üretim tesisi ve üstün hizmet kalitesi ile sektöründe Türkiye’nin lider firması konumundadır. Dünyanın çeşitli bölgelerinde temsilciliklerimiz bulunmakta olup bu temsilcilikler sektörde Türkiye’nin yanı sıra dünyada da pazarda güçlü kılarak Yükseliş Asansör’ü bilinen ve tercih edilen bir marka haline getirmiştir." dedi.

Yükseliş Asansör'ün yatırımları ve Ar - Ge çalışmaları hakkında da bilgi aldığımız Khalfa, Yükseliş Asansör olarak sektöre yön veren yatırımlara imza atmaya devam ettiklerini belirtti. Kısa bir zaman içerisinde dişlisiz motor ve kontrol paneli gibi yüksek teknoloji barındıran ürün gruplarında Yükseliş markası ile çözüm sunmak için var güçleri ile çalıştıklarını da kaydeden Khalfa, "Bunun haricinde yüksek hızlara dayanıklı fren ve tampon gibi diğer asansör güvenlik komponentleri için de sertifikalandırma süreçlerimiz, Hollanda menşeli Liftinstituut ile devam ediyor. Şu anda asansör test kulemizde hâlihazırda 2.5 m/s hızında asansörümüzü kullanıyoruz. 3 kuyulu asansör test kulemizin 2. kuyusunda şu an montaj çalışmaları süren 4.0 m/s hızındaki test asansörünü de yakın zamanda devreye alacağız. Sonrasında 6.0 m/s hızındaki test asansörünün montaj ve devreye alma süreçleri bizi bekliyor." dedi.

- 2022 yılının ilk 6 ayının ihracat rakamları, beklentilerimizin üzerinde oldu.
2022 yılı ilk 6 aylık dönem ihracat rakamlarını da değerlendiren Ammar Khalfa, 2022 yılının ilk 6 ayının ihracat rakamlarının beklentilerinin üzerinde olduğunu kaydetti. "Özellikle covid-19 salgını, geçtiğimiz senelerin rakamlarını olumsuz etkilemişti. Bu yılın ilk yarısı, mücbir durumlar olmadığı sürece önümüzdeki yarısı ve diğer yıllar için ihracat rakamlarının daha iyi olacağının göstergesidir." diyen Khalfa, şu an hâlihazırda 60 ülkeye ihracat yaptıklarını belirterek hedeflerini, ulaştıkları ülke sayısını arttırarak dünyada daha da bilinen bir marka olmak şeklinde aktardı. 

Yükseliş Asansör olarak ihracatta sürdürülebilirlik konusunda yıllardır çalışmalar yürüttüklerini de kaydeden Khalfa sözlerini şöyle sürdürdü: "2023 yılı hem 100. yılını kutlayacak olan ülkemiz hem de 43. yılını kutlayacak olan firmamız için oldukça önem taşıyor. Üretimde üstün kalite anlayışımız ile uluslararası pazarda sürekli olarak tercih edilen bir konuma ulaşmış bulunuyoruz. Bunun yanı sıra müşteri ilişkileri yönetimi, satış sonrası hizmetler gibi konulara vermiş olduğumuz önem, sürdürülebilirlik sağlamak açısından önemlidir. Gerek Ar-Ge çalışmalarımız, gerekse teknolojik yatırımlarımızın asıl amacı sürdürülebilir ihracatı geliştirmektir.

Özellikle körfez ülkelerinde inşaat sektörünü ele aldığımızda, yüksek katlı binaları görmekteyiz. Yüksek katlı binalar, yüksek hızlı asansörlere talebi arttırmaktadır. Yükseliş Asansör test kulesinde 6.0 m/sn hızlara kadar test yapılacak olması bu konuya vermiş olduğumuz önemi gösteriyor. Gerek dünyada olan gelişmeler gerekse firmamızın yapmış olduğu vizyoner hamleler doğrultusunda dünya pazarında hâlihazırda bulunan Yükseliş markasının pazardaki gücünü artırmayı hedefliyoruz.

Dünyanın birçok pazarında aktif olarak bulunan Yükseliş Asansör, ürün kalitesi ve sağlamış olduğu hizmet ile inşaat şartnamelerinde talep edilen bir marka olmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra daha çok pazara giriş yapmak adına dış ticaret ekibimiz ile birlikte uluslararası pazarlama faaliyetleri yürütüyoruz."